Elegancki kok i warkocze z boku głowy – długie włosy

Kok, który zaprezentowany jest na tutorialu, doskonale nadaje się na każdą okazję. Będzie wyglądać dobrze na ślubie, weselu, rodzinnym ważnym spotkaniu, na randce… ale dzięki swojej prostocie i łatwości wykonania, możemy sobie zafundować taką fryzurę na co dzień, na przykład do pracy. Na fotkach, na komplecie zdjęć, możesz zobaczyć jak wykonać taką fryzurę krok po kroku, zaczynając od warkoczy a kończąc na prostym eleganckim koku.

Fryzura ślubna dla kobiety z długimi włosami – blond

W temacie umieszczamy blond, ponieważ taki kolor włosów ma kobieta ze zdjęcia dołączonego do posta – jednak to fajny pomysł na fryzurę ślubną dla kobiety o każdym kolorze włosów. Niektóre z nas – słusznie albo nie – uważają, że najkorzystniej i najlepiej wyglądają w rozpuszczonych włosach. Ślub to okazja, kiedy chcemy wyglądać i dobrze, i jednocześnie oryginalnie. Pomysłem dla fanek rozpuszczonych włosów, na ślub, jest propozycja z fotki.

Pomysł na kok spleciony z warkoczy

Kiedy sięgamy do Internetu po tutoriale, zazwyczaj widzimy w nich kilka zdjęć, zazwyczaj około pięciu plus do tego zdjęcie prezentujące efekt końcowy. Na zdjęciach dołączonych do tego wpisu, widzimy znacznie bardziej zaawansowany step by step, ponieważ i fryzura jest zaawansowana. Takie upięcie trudno jest wykonać samodzielnie w domu, nie mając do tego wprawy, ale zawsze możemy z takim tutorialem wybrać się do fryzjera.

Rozpuszczone włosy z lokami ozdobione przeplatanką

Przeplatanka, którą widzimy na górnej części włosów kobiety ze zdjęcia, możemy wykonywać nie tylko na włosach kręconych, na lokach. Taka przeplatanka wygląda równie atrakcyjnie na włosach prostych, nie tylko bardzo długich ale i średniej długości. Musimy pamiętać o tym, aby równo wydzielać pasma, ponieważ wówczas efekt splotu jest najładniejszy i prezentuje się bardzo estetycznie.

Upięcie w wianek z warkocza dla długich włosów

Fryzura zaprezentowana na zdjęciu, to doskonały pomysł na upięcie włosów dosłownie na każdą okazję. Z jednej strony to fryzura prosta, a więc świetna na co dzień, do pracy, na uczelnię czy spotkanie ze znajomymi. Z drugiej strony, dzięki temu że upięcie jest bardzo eleganckie, równie dobrze możemy je wykorzystać jako pomysł na fryzurę na ważniejsze okazje, chociażby ślub przyjaciółki czy wypad ze znajomymi do klubu.

Elegancka fryzura na studniówkę – prosty kok

 

 

Nie wszystkie eleganckie fryzury na eleganckie okazje muszą być skomplikowane, aby prezentowały się wyśmienicie. Czasami wręcz niepotrzebnie sięgamy po pomoc fryzjerek, które układają nam zawiłe koki, upięcia – które później albo trudno jest rozpleść, bo tak mocno są scalone wsuwkami i lakierem do włosów, albo fryzura rozpada nam się w czasie uroczystości, na jaką ją sobie zafundowałyśmy. Spójrz na fotkę dołączoną do wpisu – prosty kok i elegancka spinka w formie kryształowej ozdoby, prezentują się cudownie!

 

Fryzura średniej długości na elegancką okazję – fryzura retro

 

 

Jeżeli wybierasz się na eleganckie przyjęcie, planujesz wybrać się na elegancką imprezę sylwestrową, czy szukasz pomysłu na fryzurę na studniówkę dla średniej długości włosów – podsuwamy Ci na zdjęciu dołączonym do tego wpisu fryzurę w stylu retro. Nie ma żadnego specjalnego klucza do układania takiej fryzury – grunt, to by loki były odpowiednio sztywno ułożone, a więc warto zastosować dobry środek do modelowania i stylizacji włosów, na przykład dobrej jakości lakier do włosów.

 

Elegancka i prosta fryzura na imprezę – wysoki kucyk

 

 

Kucyk, kuc, koński ogon, ogonek – tak mówi się o fryzurach tego typu. Przeważnie związujemy włosy wysoko, kiedy w czymś miałyby nam przeszkadzać, raczej nie nosimy takiej fryzury na co dzień przy bardzo długich włosach – ponieważ mamy wówczas wrażenie, że kucyk jest ciężki. Tymczasem wystarczy zastosować prosty trick, aby we fryzurze tego typu było nam wygodnie. Im szersza gumka, tym mniej włosy nas obciążają. Kucyk można także ozdobić elegancką gumką w postaci klamry, podobnej do szerokiej bransoletki, tulejki.

 

Pomysły na fryzury dla długich włosów – na co dzień i na ważne okazje

 

 

Na zdjęciach dołączonych do wpisu, podrzucamy eleganckie pomysły na fryzury dla długich włosów. Tego typu upięcia – a w zasadzie „ozdoby” zaplecione z włosów – pasują dosłownie na każdą okazję. Takie włosy będą wyglądały dobrze na co dzień, kiedy chcemy elegancko wyglądać w szkole, na uczelni czy w pracy – ale i sprawdzą się podczas ważnej okazji, jak ślub przyjaciółki czy rodzinna impreza z okazji czyjejś rocznicy, czy okrągłych urodzin.

 

Elegancka fryzura na ważne wyjście

 

 

Kiedy wybierasz się na ważną imprezę, uroczystość, niekoniecznie musisz korzystać z pomocy fryzjerki, aby prezentować się elegancko. Wystarczy, że weźmiesz do ręki lokówkę i kosmetyk do stylizacji włosów (taki który ją utrwali). Susząc włosy, dodaj im objętości unosząc włosy do góry. Następnie za pomocą lokówki nadaj fryzurze wymarzony kształt – i fryzura będzie gotowa!