Kok, który wygląda jak ślimak

Chociaż kok ze zdjęcia, wykonany na długich włosach, wygląda na prosty, ułożenie takiej fryzury wymaga wiele wprawy. Trudno jest ją raczej zrobić sobie samodzielnie w domu, nawet mając lustro z tyłu i z przodu. Ale możesz zawsze poprosić o pomoc przyjaciółkę czy fryzjera, jeśli masz ochotę na takie uczesanie. Będziesz potrzebować naprawdę sporo wsuwek i lakier do włosów. Wsuwki najlepiej wybrać w kolorze włosów, aby nie rzucały się w oczy.

Kok na każdą okazję ozdobiony warkoczem

Kiedyś koki były zazwyczaj zwarte i solidnie zabezpieczone do tego lakierem do włosów. Dzisiaj częściej stawiamy na fryzury, które są spięte lekko i z pozoru mogą wyglądać nieco chaotycznie, chociaż zazwyczaj są całkiem dobrze przemyślane i wykonane. Przykładem takiego nieco chaotycznego upięcia, którego elementem ozdobnym jest warkocz, jest fryzura ze zdjęcia dołączonego do tego posta. Kok na każdą okazję.

Elegancka fryzura na studniówkę – prosty kok

 

 

Nie wszystkie eleganckie fryzury na eleganckie okazje muszą być skomplikowane, aby prezentowały się wyśmienicie. Czasami wręcz niepotrzebnie sięgamy po pomoc fryzjerek, które układają nam zawiłe koki, upięcia – które później albo trudno jest rozpleść, bo tak mocno są scalone wsuwkami i lakierem do włosów, albo fryzura rozpada nam się w czasie uroczystości, na jaką ją sobie zafundowałyśmy. Spójrz na fotkę dołączoną do wpisu – prosty kok i elegancka spinka w formie kryształowej ozdoby, prezentują się cudownie!

 

Fryzura średniej długości na elegancką okazję – fryzura retro

 

 

Jeżeli wybierasz się na eleganckie przyjęcie, planujesz wybrać się na elegancką imprezę sylwestrową, czy szukasz pomysłu na fryzurę na studniówkę dla średniej długości włosów – podsuwamy Ci na zdjęciu dołączonym do tego wpisu fryzurę w stylu retro. Nie ma żadnego specjalnego klucza do układania takiej fryzury – grunt, to by loki były odpowiednio sztywno ułożone, a więc warto zastosować dobry środek do modelowania i stylizacji włosów, na przykład dobrej jakości lakier do włosów.

 

Elegancki kok – tylko do wykonania przez wprawnego fryzjera

 

 

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz – czy w dużym mieście takim jak Warszawa czy Aglomeracja Śląska, czy w małej miejscowości o której mało kto w Polsce słyszał – masz wokół siebie fryzjerów mniej i bardziej wprawionych. U niektórych można tylko skrócić włosy, z usług których korzystają tylko panowie 50+, u niektórych możesz wyczarować prawdziwe cuda. Kiedy chcesz z jakiejś ważnej okazji wyczarować sobie na głowie coś, jak fryzura ze zdjęcia – poszukaj dobrego, wprawionego, doświadczonego fryzjera. Inaczej – zamiast cudeńka, możesz mieć na głowie chaotyczne gniazdko… :- )

 

 

 

Pomysł na eleganckie upięcie na wiele okazji

 

 

Szukasz pomysłu na fryzurę na bardzo eleganckie wyjście? Mamy dla Ciebie doskonały pomysł. Zdjęcia dołączone do tego wpisu pokazują, jak krok po kroku wykonać eleganckie upięcie, które możesz wykorzystać na przykład z okazji studniówki, zabawy sylwestrowej, wyjścia do klubu, wyjścia z ukochanym na elegancki wieczór. Upięcie bardzo eleganckie – ale i bardzo proste. Do wykonania samodzielnie w domu. Jedyny warunek: musisz być szczęśliwą posiadaczką długich włosów!

 

 

 

Kok + dopleciony warkoczyk

 

 

Fryzury wieczorowe, na przykład na studniówkę czy sylwestra, nie zawsze muszą wyglądać tak samo. Nawet jeżeli mamy jakąś swoją ulubioną fryzurę którą lubimy sobie fundować kiedy jest przed nami ważne wyjście, warto pomyśleć o jakichś modyfikacjach – na przykład do koka dodać doplecione warkoczyki, czy ozdoby do włosów, których nie nosimy na co dzień, na przykład z kwiatami, czy lśniącymi kryształkami i dżetami.

 

 

 

Elegancki kok – fryzura na wieczorowe wyjścia

 

 

Większość z nas rzadko ma przed sobą wiele wieczorowych wyjść, to dla nas swojego rodzaju luksus, coś innego niż codzienność. Chcemy wtedy także wyglądać inaczej niż na co dzień. Jeśli na co dzień nosimy włosy rozpuszczone, albo związane w kucyk, splecione w warkocz – na elegancką okazję, na przykład studniówkę, zazwyczaj wybieramy kok. Inspiracji do takich fryzur możesz znaleźć na naszej stronie wiele – wystarczy poszperać i na pewno znajdziesz coś dla siebie!

 

 

 

Elegancki wieczorowy kok – u fryzjera, czy samodzielnie?

 

 

Szykuje Ci się jakieś ważne wyjście – wieczorowe ważne spotkanie w eleganckiej atmosferze, wesele kogoś bliskiego, ślub w rodzinie lub zaplanowana z mężem kolacja z okazji rocznicy Waszego ślubu? Chciałabyś tego dnia mieć na swojej głowie wyjątkową fryzurę, elegancki kok, który będzie wygodny i jednocześnie trwały? Nie wszystkie fryzury da się wykonać samodzielnie w domu, bo potrzebne są do nich różnego rodzaju fryzjerskie akcesoria, których zazwyczaj nie posiadamy. Wówczas najlepiej jest poświęcić troszkę pieniędzy i wybrać się jednak do fryzjera.

 

 

 

Fryzura na imprezę, na wesele, na każdą okazję!

 

 

Coraz modniejsze stają się ostatnio na powrót warkocze, niekoniecznie w klasycznej wersji i w typowych wydaniach, jednak mało skomplikowane i łatwe do wykonania praktycznie dla każdej z nas. Zobacz, jak możesz wyczarować naprawdę prostą – ale i zjawiskową fryzurę. Nie musisz być posiadaczką bardzo długich włosów – i Twoje włosy nie muszą być idealnie proste, ponieważ nawet w przypadku delikatnych loków tego typu upięcie będzie wyglądało fajnie. To doskonały pomysł dosłownie na każdą okazję – na imprezę, wesele, do pracy, do szkoły – kiedy tylko mamy ochotę!