Luźny kok dla bardzo długich włosów

Z długich włosów można wyczarować wiele przeróżnych fryzur, mniej lub bardziej zaawansowanych. Jeśli chciałabyś upinać włosy w kok, ale taki by był luźny i nie drażnił Cię mocnym upięciem, podsuwamy propozycję takiego upięcia. Fryzura wygląda trochę jak warkocz – a naprawdę jest to zwykła, prosta przeplatanka, którą można bez problemu zrobić sobie samodzielnie w domu, bez specjalnych dodatków czy sprzętów.

Długie rozpuszczone włosy ozdobione lekkim splotem

Niektóre z nas nie wyobrażają sobie wyjścia na randkę, czy nawet na spotkanie z przyjaciółkami bez ułożonej dobrze fryzury. Niektóre z nas nie lubią zwartych warkoczy, kucyków czy koków – wolimy nosić włosy rozpuszczone. Dla takich z nas właśnie, przykład fajnej fryzury, która ozdobiona jest delikatnym splotem. Włosy w ten sposób są oryginalne, chociaż są rozpuszczone i ułożone niemalże jak na co dzień.

Kok na każdą okazję ozdobiony warkoczem

Kiedyś koki były zazwyczaj zwarte i solidnie zabezpieczone do tego lakierem do włosów. Dzisiaj częściej stawiamy na fryzury, które są spięte lekko i z pozoru mogą wyglądać nieco chaotycznie, chociaż zazwyczaj są całkiem dobrze przemyślane i wykonane. Przykładem takiego nieco chaotycznego upięcia, którego elementem ozdobnym jest warkocz, jest fryzura ze zdjęcia dołączonego do tego posta. Kok na każdą okazję.

Pomysł na kok spleciony z warkoczy

Kiedy sięgamy do Internetu po tutoriale, zazwyczaj widzimy w nich kilka zdjęć, zazwyczaj około pięciu plus do tego zdjęcie prezentujące efekt końcowy. Na zdjęciach dołączonych do tego wpisu, widzimy znacznie bardziej zaawansowany step by step, ponieważ i fryzura jest zaawansowana. Takie upięcie trudno jest wykonać samodzielnie w domu, nie mając do tego wprawy, ale zawsze możemy z takim tutorialem wybrać się do fryzjera.

Piękny kok ozdobiony warkoczykami

Upięcia, które nazywa się kokami, wyglądają świetnie w wielu różnych wariantach. Niezależnie od tego czy są uparte wysoko czy w połowie głowy, albo przy samej szyi, prezentują się bardzo elegancko. W formie zwartego koka, ale nie tylko – również w formie nieco chaotycznej fryzury. Jeśli jeszcze do takiego upięcia dodamy ozdoby, na przykład warkoczyki splecione z wąskich pasemek włosów, fryzura jest oryginalna.

Elegancki i oryginalny warkocz z długich włosów

Warkocze to fryzury niezwykle wygodne i uniwersalne, ponieważ świetnie wyglądają na włosach średniej długości, długich – i u kobiety w każdym wieku. Ciekawy pomysł na oryginalny warkocz możemy zobaczyć na zdjęciu dołączonym do posta. Warkocz został zapleciony luźno, dzięki czemu jest wygodny i prezentuje się ciekawie. Świetnie wygląda na cieniowanych blond włosach modelki.

Rozpuszczone włosy z lokami ozdobione przeplatanką

Przeplatanka, którą widzimy na górnej części włosów kobiety ze zdjęcia, możemy wykonywać nie tylko na włosach kręconych, na lokach. Taka przeplatanka wygląda równie atrakcyjnie na włosach prostych, nie tylko bardzo długich ale i średniej długości. Musimy pamiętać o tym, aby równo wydzielać pasma, ponieważ wówczas efekt splotu jest najładniejszy i prezentuje się bardzo estetycznie.

Fryzura w stylu retro – na imprezę albo na co dzień dla odważnej pani

 

 

Pewnie niewiele z Was wyobraża sobie wyjście w takiej fryzurze do pracy, a już tym bardziej do szkoły. Jeśli jednak na co dzień lubisz odważne stylizacje, możesz śmiało postawić na taką charakterystyczną fryzurę w stylu retro również na co dzień. Możesz także wykorzystać taką fryzurę na imprezę – i wówczas nikogo ona nie zdziwi. Fryzura retro sprawdzi się w połączeniu z dowolną stylizacją odzieżową, nawet mocną „metalową” stylizacją np. w formie jeansów, czarnego t-shirtu i skórzanej kurtki.

 

 

 

Elegancka fryzura na ważne wyjście

 

 

Kiedy wybierasz się na ważną imprezę, uroczystość, niekoniecznie musisz korzystać z pomocy fryzjerki, aby prezentować się elegancko. Wystarczy, że weźmiesz do ręki lokówkę i kosmetyk do stylizacji włosów (taki który ją utrwali). Susząc włosy, dodaj im objętości unosząc włosy do góry. Następnie za pomocą lokówki nadaj fryzurze wymarzony kształt – i fryzura będzie gotowa!

 

 

 

Długie włosy i mega objętość

 

 

Przy długich włosach mamy wiele możliwości stylizacji ich, jednak czasami jest to trudne. Włosy z jednej strony mają sporą objętość same w sobie, z drugiej – ciężar długich włosów sprawia, że opadają one przy samej głowie. By nadać włosom objętości, najprościej jest podczas suszenia unosić je w górę, albo suszyć włosy pochylając głowę do przodu. Możemy też wykorzystać wszechobecne środki do stylizacji włosów i unieść je u nasady za pomocą okrągłej szczotki.