Ciekawa męska stylizacja włosów – cięcie ekstremalne

 

 

Z pewnością niewielu mężczyzn zdecydowałoby się na zafarbowanie włosów – i zarostu na twarzy… a co dopiero na zafarbowanie ich na kolor zielony. Jednak cięcie, które możecie zobaczyć na zdjęciu przypiętym do tego wpisu, decyduje się coraz więcej młodych dżentelmenów. Z boku głowy włosy ścięte są na bardzo krótko – a góra włosów odrasta do pewnej długości. Coraz więcej mężczyzn decyduje się także na noszenie pełnego zarostu, bo to wygodne i męskie rozwiązanie:- )

 

 

 

Średniej długości męskie włosy – kręcone włosy

 

 

Z kręconymi włosami zawsze jest jakiś problem. Albo źle się układają, albo trudno je rozczesać, albo po prostu należymy do tych, którzy koniecznie chcieliby mieć włosy proste – a tu hyc, natura obdarzyła nas zupełnie innym rodzajem włosów. Męskie włosy średniej długości, nieco poskręcane, kojarzą nam się często z… anielskimi włosami, zwłaszcza jeśli są to włosy w kolorze blond. Nie ma co jednak przejmować się stereotypami, jeśli średniej długości kręcone włosy Ci się podobają – nie gól się na zero, tylko dlatego, że ktoś powiedział Ci, że nie wyglądasz dobrze.

 

 

 

Niesforna męska fryzura średniej długości

 

 

U kobiety, włosy takiej długości, jakie widzimy na zdjęciu, nazwalibyśmy krótkim cięciem. Dla faceta taka długość włosów, to już długość średnia. Większość facetów nie ma ochoty na co dzień na zabawę ze stylizacją włosów, więc wolą jednak pozostać przy klasycznych krótkich fryzurach, które wymagają tylko wyłącznie mycia i odświeżania – żadnego czesania, układania, gładzenia czy tapirowania. Jeśli jednak masz ochotę zapuścić nieco swoje włosy – polecamy zrobić to samo, co pan ze zdjęcia: pozostawić włosy krótsze na dole, a pozwolić rosnąć tym na czubku głowy.

 

 

 

Męska fryzura – czy niemęska?

 

 

Kiedy spoglądasz na to zdjęcie, na pewno kojarzy Ci się ono z fanami podchodzącej pod rocka muzyki, która zdecydowanie odbiega jednak od klasyki. Faceci dziś często stawiają na fryzury, które wyglądają trochę jak z komiksów z mangą, albo ze sceny muzycznej, pod którą stoją rozszalałe z miłości nastolatki, wyznające swoje wielkie uczucia wokalistom. Zanim zdecydujesz się na taką fryzurę – takie cięcie i taki kolor, zastanów się czy warto. Czy za jakiś czas nie będziesz z przerażeniem spoglądać na zdjęcia z tą fryzurą… :- )

 

 

 

Krótkie fryzury męskie wciąż w modzie!

Jeśli szukasz dla siebie odpowiedniej fryzury – i obawiasz się, że aby być w modzie, musisz wybrać jakieś dziwne cięcie albo zapuścić włosy – to nie musisz wcale się bać. Krótkie włosy męskie wciąż są w modzie i możesz śmiało stawiać na właśnie taką fryzurę. Fryzura jak na zdjęciu, to połączenie klasycznych krótkich włosów z nieco dłuższą górną częścią włosów, którą możesz zaczesać do góry, albo zrobić sobie przedziałek. Wszystko zależy od dnia!

Męska fryzura: średniej długości kręcone włosy i przedziałek

W świecie męskich fryzur panuje niemalże taka sama dowolność jak w świecie fryzur damskich, jednak większość facetów zdecydowanie woli pozostać przy klasycznym krótkim ścięciu. Krótkie włosy to mniej roboty, a mniej roboty to więcej czasu na przyjemności – faceci są raczej pragmatyczni i wolą spędzać czas w inny sposób niż my. Dla nas spędzanie kilku godzin tygodniowo przed lustrem to żaden problem. Nawet włosy takiej długości jak na zdjęciu, które wymagają jednak użycia grzebienia o poranku, to dla większości facetów zbyt wiele – ale sporo z nas powie: i dobrze, bo faceci lepiej wyglądają w klasycznych fryzurach męskich.

Męska fryzura na co dzień

Średnie i długie męskie włosy wracają do mody. Szczególnie fryzury jak u modela na zdjęciu, które można zamienić w kilka różnych uczesań, a jednocześnie są wygodne i nie przeszkadzają w niczym, a pielęgnacja ich nie wymaga wiele czasu, który panowie bardzo sobie cenią. Fryzura męska w tym stylu jest modna szczególnie wśród młodych mężczyzn, którzy lubią zmieniać swój wygląd. Można takie włosy zaczesać do przodu, do tyłu, na boki i wyczarować z nich różne uczesania.

 

Fryzury męskie średnie – fala na grzywce

Choć na jakiś czas średniej długości włosy u mężczyzn odeszły do lamusa, to dziś coraz częściej wracają. Dłuższe włosy u mężczyzn mają to do siebie, że jeśli są dobrze i estetycznie ułożone wyglądają elegancko, natomiast jeśli pozostawimy je samym sobie, mogą wyglądać albo zadziornie, albo niekoniecznie estetycznie. Dłuższa grzywka może zostać ułożona na przykład tak jak na zdjęciu, z równym przedziałkiem, ułożona w formie delikatnej fali. Wówczas mężczyzna wygląda jak amant z filmów poprzednich dekad.

 

Fryzury męskie średnie: spiralne loki na całej głowie

Na tego typu fryzurę jak na zdjęciu, decydują się najczęściej Afroamerykanie, u których włosy układają się w spiralne loki naturalnie. Coraz częściej po tego typu trend sięgają również mężczyźni, u których wygenerowanie tego typu fryzury związane jest z koniecznością… wykonania trwałej ondulacji. W Polsce jest to mniej popularne niż w zachodnich krajach Europy czy Stanach Zjednoczonych, jednak mężczyźni coraz częściej lubią eksperymentować w salonach fryzjerskich.

 

Krótka fryzura dla mężczyzny

Krótkie włosy, jednak nie obcięte tuż nad powierzchnią skóry głowy na tak zwanego jeża, a odrobinę dłuższe, można doskonale stylizować za pomocą dostępnych w każdym sklepie drogeryjnym kosmetyków do stylizacji włosów: żeli, pianek, lakierów, gum czy specjalnych silikonów. Na przykład męskie włosy o długości jak na zdjęciu mogą być z powodzeniem zaczesane do góry, albo opadać delikatnie na boki, albo być zaczesane w nieco niesfornym układzie. Wszystko zależy od naszego gustu.