Krótkie włosy z bardzo długą grzywką

Kobiety, które decydują się na krótkie cięcia, robią to zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy, uważamy że w takich włosach będziemy wyglądać lepiej, świeżo. Drugi powód – taka fryzura to mniej kłopotów, jak zazwyczaj uważamy. Wbrew pozorom, cięcia na przykład takie jak ze zdjęcia, z długą grzywką, często wymagają więcej modelowania niż włosy długie czy średniej długości. W końcu nie zepniemy ich w kucyk.

Krótkie włosy damskie + dłuższa grzywka

 

 

Jeśli masz zamiar zafundować sobie krótką fryzurę, postaw na dłuższą grzywkę. Zawsze będziesz mogła ją za jakiś czas skrócić – a na początek dobrze zostawić sobie dłuższe włosy z przodu i na górnej części głowy. Wówczas fryzurę można stylizować i układać w ciekawy sposób, aby całość wyglądała bardziej oryginalnie. Nie obawiaj się krótkich włosów – w nich także możesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie.

 

Krótkie włosy – męska fryzura dla kobiety

 

 

Nie tylko kobiety w wieku 40-50+ decydują się na krótkie fryzury. Kiedyś krążyły takie mity i legendy, że na krótką fryzurę decydują się tylko kobiety, którym nie chce się już dbać o swoje włosy. Tym czasem: krótka fryzura nas odmładza, sprawia że nasze rysy twarzy są bardziej wygodne – a do tego może po prostu pasować nam lepiej, niż włosy długie czy włosy średniej długości. Wystarczy spojrzeć na nowe wcielenie Małgorzaty Kożuchowskiej, aby zauważyć, że krótkie włosy mogą być sexy!

 

Fryzura na pazia – kobieca czy nie?

 

 

Cóż, odpowiedź wydaje się być oczywista: fryzura na pazia niekoniecznie jest kobieca i niekoniecznie atrakcyjnie się w niej prezentujemy. Fryzura tego typu sprawdzi się tylko i wyłącznie u kobiety, która ma ostre i bardzo wyraziste rysy twarzy, które „bronią się same”, fryzura to tylko dodatek, mniej ważny. Jednak nawet w takim przypadku lepiej postawić na bardziej eleganckie cięcie, niż niepotrzebnie odejmować sobie uroku tego typu fryzurą.

 

Krótkie włosy w czarnym kolorze – fryzura na co dzień

 

 

Krótkie włosy pasują w zasadzie do każdego koloru i do każdego typu twarzy, typu rysów. Jednak dobór cięcia powinien być bezwzględnie dobrany do naszej urody. Jednej z nas na przykład, będzie pasowała fryzurka na tak zwanego pazia, dla innej kobiety natomiast taka fryzura byłaby zbrodnią. Najbardziej uniwersalne są fryzury jak ta ze zdjęcia – włosy różnej długości, które układają się naturalnie i ładnie.

 

Średniej długości fryzura dla blondynki

 

 

Niektórzy fryzjerzy uważają, że kolor włosów i ich cięcie, a więc fryzura, to dwie różne sprawy, których nie należy ze sobą łączyć. Naszym zdaniem, wybór fryzury na co dzień – wybór odpowiedniego cięcia – powinien iść w parze z kolorem. Na przykład – fryzura ze zdjęcia, średniej długości włosy, wyglądają atrakcyjnie przy blondzie, ponieważ widoczne jest mocne cięcie ze względu na kolor włosów. Przy włosach ciemnych – ciemnobrązowych, czarnych, charakterystyczna szczotka zdradzająca objętość włosów nie byłaby już tak dobrze widoczna.

 

Średniej długości włosy dla kobiety – dla jakiej?

 

 

Średniej długości włosy (choć część z Was fryzurę ze zdjęcia określiłaby raczej jako włosy krótkie) pasują każdej z nas, pod warunkiem że fryzura zostanie odpowiednio dobrana do naszej twarzy. Włosy średniej długości równo przycięte (razem z grzywką) będą pasowały tylko kobiecie o delikatnych i drobnych rysach twarzy. Dla pani o okrągłej buzi, sprawdzi się fryzura cieniowana, z drobnymi „ząbkami”.

 

 

 

Fryzury gwiazd – nie zawsze szalone

 

 

Niektóre gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki, na każdym kroku próbują pokazać i podkreślić, jak bardzo są oryginalne, niebanalne, nietuzinkowe i inne od wszystkich. Wystarczy spojrzeć na Lady Gagę, która przez to, co ze sobą wyprawia – traci fanów, bo zamiast muzyki widzą tylko gdzieś jej tyłek i dziwaczne stroje i fryzury. Oryginalna jest fryzura taka, jak u Ann na tym zdjęciu – aktorka, i to dobra aktorka, w króciutkich włosach, niczym chłopięca fryzura. Czy to nie jest oryginalniejsze niż robienie z siebie wariatki na każdym korku? Nawet wariactwa i ekstrawagancja ludziom z czasem się „przejadają”.

 

 

 

Fryzury z wybiegów – czy zawsze nie nadają się na co dzień?

 

 

Kiedy spoglądamy na zdjęcia z wybiegów, gdzie pokazywane nam są fryzury modelek, często łapiemy się za głowę i myślimy sobie: nigdy w życiu nie chciałabym tak wyglądać. Tymczasem – okazuje się, że jednak nie wszyscy styliści kompletnie oszaleli i że da się wyczarować coś oryginalnego, co może na swojej głowie powtórzyć nawet „dziewczyna z sąsiedztwa”, na przykład na imprezę sylwestrową czy inny tego typu wypad.

 

 

 

Krótkie włosy w kolorze blond w stylu Małgorzaty Kożuchowskiej

 

 

Jeśli myślisz o rozjaśnianiu włosów, przede wszystkim rozsądnie dobierz odcień blondu. Sprawdź – na przykład za pomocą programu graficznego do obróbki zdjęć – jaki odcień będzie najbardziej korzystny dla Twojej urody, ciepły czy może chłodny. Pamiętaj także o tym, że jeśli zabierasz się za rozjaśnianie bardzo ciemnych włosów, czeka Cię długi proces, na którym Twoje włosy co nieco ucierpią, jeśli chodzi o ich strukturę.