Rozpuszczone długie włosy + ozdobny warkocz

Takie fryzury kojarzą nam się raczej z fryzurami dla małych dziewczynek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sobie taką zafundować mając lat naście, +20, +30 i tak dalej. Fryzura niekoniecznie musi być ozdobiona dużą spinką, która rzuca się w oczy. Fajny pomysł na fryzurę dla długich włosów na przykład do romantycznej, modnej ostatnio stylizacji w stylu dziewczęcego vintage.

Prosty kok ozdobiony bandamką – długie włosy

Opaski wykonane z bandamek, a więc niewielkich, kwadratowych chustek, popularne były w latach 80tych i 90tych. Teraz wracają do mody – i słusznie, bo wyglądają fajnie. Taką opaskę zrobioną z bandamki może nosić kobieta z grzywką – i bez grzywki. Przykład, jak zawiązać ładnie chustkę na głowie, do prostego upiętego wysoko koka, mamy na fotkach przypiętych do tego wpisu. Chustka będzie pasować w każdym kolorze, do każdego koloru włosów.

Długie włosy: fryzura dla dziewczynki na co dzień

Kiedy Twoja córka mówi Ci, że chciałaby mieć fajną fryzurę, ale inną niż zawsze – czasem brakuje Ci pomysłów, prawda? Na zdjęciu fajny pomysł na fryzurę dla dziewczynki o długich bądź średniej długości włosach, która wygląda fajnie zarówno na co dzień jak i na ważną okazję. Włosy splecione w taki sposób, można dodatkowo później związać w jeden – lub dwa – kucyki.

Kucyk z ozdobnym warkoczem dla długich włosów

Często nosisz włosy spięte w kucyk? Szukasz pomysłu, w jaki sposób go ozdobić? Poza dodatkami takimi jak ozdobne gumki do włosów z gadżetami czy spinek, możesz wypróbować nasz pomysł na fryzurę z warkoczem. Wydzielasz pasmo włosów na dole, z którego uformujesz warkocz. Górną część związujesz, zaplatasz warkocz na dole, a później całość włosów związujesz w wysoki kucyk.

Kokarda z włosów – fryzura dla blondynki

Jedną z najwygodniejszych fryzur na każdą porę roku, dla kobiety która ma długie włosy, jest prosty kucyk, zwany czasem „końskim ogonem”. Włosy są spięte tylko za pomocą gumki. Aby ozdobić taką fryzurę, możemy wybrać różnego rodzaju spinki: wsuwki z detalami, spinki z kwiatami czy gumki, które mają przypięte różnego rodzaju ozdobne gadżety. Na zdjęciu nieco inna propozycja – włosy ozdobione kokardą, utworzoną z dwóch pasm.

Szybki pomysł na ładną i wygodną fryzurę do szkoły dla dziewczynki

 

 

Wszystkie mamy małych dziewczynek doskonale wiedzą, co oznaczają słowa: mamo zrób mi ładną fryzurę. Dzieci także dostrzegają, co jest estetyczne a co nie – co więcej, zwracają uwagę na detale jeszcze bardziej niż my. Na zdjęciu prosta fryzura, która będzie dla dziewczynki wygodna podczas całego dnia w szkole. Związujemy włosy w dwa symetryczne kucyki, a następnie przeplatamy je jak na fotce. Dwie gumki, grzebień – i możemy wykonać szybką, łatwą i wygodną fryzurę dla dziewczynki.

 

 

 

Fryzura dla dziewczynki – albo dorosłej kobiety: oryginalny warkocz

 

 

Każda kobieta doskonale wie, jak to jest z czasem. Raz mamy go za mało i nie wiemy, w co najpierw włożyć w ręce i od czego zacząć pracę (czy w domu, czy w biurze, czy podczas sprzątania, czy w sklepie – wszędzie), a czasem mamy go nadmiar… I co wtedy robić? Bawić się! Na przykład własnymi włosami, układając nietuzinkową i ciekawą fryzurę. Podsuwamy Ci pomysł na fryzurę, którą wykonasz własnymi łapkami, która będzie prezentowała się ciekawie i która przyniesie Ci wiele zabawy – na przykład z córką czy chrześnicą.

 

 

 

Fryzura dla małej dziewczynki na lato – warkocze

 

 

Jeśli Twoja córeczka jest posiadaczką długich włosów, na pewno często słyszysz pytanie: mamo, zrobisz mi jakąś fajną fryzurę? – Większość kobiet chętnie bawi się w salon fryzjerski ze swoimi dziećmi, ale czasami po prostu nie mamy na to wiele czasu. Podsuwamy Ci pomysł na oryginalną, a jednocześnie klasyczną fryzurę. Warkoczyki, dwa, symetryczne, zaplecione tak delikatnie, że włosy nabierają większej objętości. W sam raz na lato – na przykład na kąpielisko.

 

 

 

Fryzura dla dziewczynki do szkoły

 

 

Jeśli Twoja córeczka lubi się stroić i lubi wyglądać inaczej, to zwłaszcza jeśli takie nawyki podgląda u Ciebie, pozwól jej od czasu do czasu zaszaleć. Co więcej, pomóż jej w tym! Dziewczynki lubią się czesać, malować kiedy mama nie widzi – lubią się stroić i bawić w małe modelki. Jeśli córka prosi Cię o zrobienie bajeranckiej fryzury do szkoły – posłuchaj jej od czasu do czasu i pobawcie się razem w zakład fryzjerski!

 

 

 

Fryzura dla dziewczynki na Pierwszą Komunię

 

 

Jeśli lubisz na bieżąco śledzić wiadomości, na pewno spotkałaś się już z różnego rodzaju podzielonymi głosami na temat stylizacji dzieci do komunii. Jedni rodzice wybierają dla swoich dzieci alby, a więc jednolite stroje dla wszystkich dzieci z rocznika, inni natomiast stawiają na różnorodność. A w tej różnorodności często przesadzają, zamieniając swoje córeczki w małe miss. Ostrożnie wybieraj zarówno strój jak i fryzurę dla dziecka!