Długie, rozpuszczone włosy ozdobione warkoczami

Jeśli interesujesz się najnowszymi trendami we fryzjerstwie, na pewno natknęłaś się na zdjęcia przeplatanek utworzonych z długich włosów, takich jak na zdjęciu po lewej na dole. Pomysł z utworzeniem warkoczyków z pasm, które ze sobą przeplatamy, to ciekawy i oryginalny pomysł na fryzurę dosłownie na każdą okazję. Na mniejszych zdjęciach na początku możesz zobaczyć, jak krok po kroku wykonać taką fryzurę.

Fryzura dla dziewczynki – albo dorosłej kobiety: oryginalny warkocz

 

 

Każda kobieta doskonale wie, jak to jest z czasem. Raz mamy go za mało i nie wiemy, w co najpierw włożyć w ręce i od czego zacząć pracę (czy w domu, czy w biurze, czy podczas sprzątania, czy w sklepie – wszędzie), a czasem mamy go nadmiar… I co wtedy robić? Bawić się! Na przykład własnymi włosami, układając nietuzinkową i ciekawą fryzurę. Podsuwamy Ci pomysł na fryzurę, którą wykonasz własnymi łapkami, która będzie prezentowała się ciekawie i która przyniesie Ci wiele zabawy – na przykład z córką czy chrześnicą.

 

 

 

Fryzura z wybiegu: warkocze-kontury

 

 

Fryzury z wybiegu często zaskakują nas swoją oryginalnością – ale niechętnie je powtarzamy, nawet podczas specjalnych okazji. Wolimy pozostać przy swoich tradycyjnych, klasycznych fryzurach, niż tworzyć na głowie coś, co nie każdemu mogłoby się spodobać. Są jednak pewne chwyty, które fajnie jest zapamiętać – a potem wykorzystać w tworzeniu własnych fryzur. Na przykład – na zdjęciu widzimy fryzurę, w których drobne, wąskie warkoczyki tworzą swojego rodzaju kontury. Ciekawy pomysł!

 

 

 

Pomysły na eleganckie upięcia z warkoczykami

 

 

Warkoczyki kojarzą nam się głównie z naszymi fryzurkami z dzieciństwa. Dwa kucyki, dwa warkoczyki, kłosy, francuzy – na pewno większość z Was bawiła się w takie fryzjerskie stylizacje z mamą, siostrą, koleżanką. Na zdjęciach dołączonych w przemiłym zestawie do tego wpisu, możecie zobaczyć kilka ciekawych pomysłów na fryzury, które możecie wykorzystać z wielu różnych okazji – które możecie zafundować sobie, albo Waszym małym księżniczkom na przykład kiedy wybieracie się na wesele.

 

 

 

Dwa warkocze – francuskie

Większość z nas nie wyobraża sobie wyjścia w takiej fryzurze do pracy, czy na ważne spotkanie – ale na plażę podczas wakacji? Czemu nie. Francuskie warkoczyki można wykonać bardzo szybko i w prosty sposób, a trzymają się długo i nie trzeba co chwilę poprawiać fryzury. Jeśli nie jesteś przekonana, czy taka fryzura będzie Ci odpowiadać, możesz wypróbować ją na swojej młodszej siostrze albo na swojej córeczce:- ) Wspólna zabawa we fryzjera to ciekawy pomysł na spędzanie wolnego czasu, zwłaszcza podczas zimowej domowej nudy!

 

Fryzury gwiazd: warkoczyki Alici Keys

Zastanawiasz się nad zafundowaniem sobie takiej fryzury na wakacje? Nie wiesz jednak, czy będziesz w niej dobrze wyglądać i w jakim stanie będą Twoje włosy, kiedy po jakimś czasie rozpuścisz warkoczyki? Fryzura jak na zdjęciu na pewno nie będzie Ci pasowała, jeżeli masz wysokie czoło i niekoniecznie dobrze czujesz się we włosach zaczesanych do tyłu. Po rozpuszczeniu warkoczyków, trudno będzie Ci szybko wrócić do prostych włosów, bo niesforne kosmyki będą układały się cały czas w fale. Dobrze przemyśl to, zanim zafundujesz sobie taką fryzurę – nawet na wakacje.

 

Proste upięcie do szkoły – dwa warkocze na rozpuszczonych włosach

Jak wykonać taką fryzurę? Będziesz potrzebować tylko i wyłącznie dwóch gumek do włosów. Najpierw z przodu głowy wydziel dwa pasma włosów, tuż przy skroniach. Szerokość pasemek dopasuj do tego, jak szerokie mają być warkoczyki. Jeden z paseczków zepnij gumką, a drugi zacznij zaplatać w warkocz – kłos, tradycyjny z trzech albo z czterech części. Kiedy warkoczyk gotowy, zwiąż gumką i zabierz się za drugie pasemko. Następnie z tyłu zepnij oba warkoczyki i owiąż gumkę włosami by ją zakryć

 

Fryzura na co dzień: warkocz do kucyka

Nie zawsze każdego dnia musisz wyglądać tak samo, nawet jeżeli jesteś przyzwyczajona do tradycyjnego kucyka, czy jak mówią inni „końskiego ogonka”. Możesz zawsze starać się wplatać – w przenośni i dosłownie – coś oryginalnego do swojej fryzury, na przykład tak jak na zdjęciu, najpierw zapleść włosy z boku w warkocz, nie mocne upięcie a bardzo delikatny splot, a potem związać całość włosów w kucyk, w którym będzie Ci równie wygodnie co w zwykłym kucyku, ale będziesz wyglądać inaczej, ciekawiej.