Warkocz czy kucyk? – Pomysł na fryzurę dla długich włosów

Czasem mamy już dość tego, że codziennie wychodzimy z domu z kucykiem, albo prostym kokiem na głowie. Latem niekoniecznie mamy ochotę grzać się pod rozpuszczonymi, długimi włosami. Na zdjęciu pomysł na fryzurę, która jest czymś pomiędzy warkoczem a kucykiem. Fryzura jest nieco „messy”, jak określiłyby je brytyjskie – i nie tylko – bloggerki. Wygląda fajnie w zasadzie na każdą okazję. I jest łatwa do zrobienia.

Masz długie włosy i brak Ci pomysłu na fryzurę? Spójrz!

Czasami nawet posiadaczki długich włosów nie mają absolutnie żadnych pomysłów na swoje fryzury. Wydaje nam się, że wykonywanie bajkowych splotów, koków, oryginalnych upięć po pierwsze zajmuje dużo czasu, a po drugie jest trudne do wykonania. Tymczasem spoglądając na różne propozycje przedstawiane na zdjęciach z przeróżnych portali, stron, blogów – możemy wypatrzeć coś, co chętnie wypróbujemy na swoich włosach.

Kok na każdą okazję ozdobiony warkoczem

Kiedyś koki były zazwyczaj zwarte i solidnie zabezpieczone do tego lakierem do włosów. Dzisiaj częściej stawiamy na fryzury, które są spięte lekko i z pozoru mogą wyglądać nieco chaotycznie, chociaż zazwyczaj są całkiem dobrze przemyślane i wykonane. Przykładem takiego nieco chaotycznego upięcia, którego elementem ozdobnym jest warkocz, jest fryzura ze zdjęcia dołączonego do tego posta. Kok na każdą okazję.

Ozdobny warkocz wzdłuż linii włosów – wianek

Wianki kojarzą nam się głównie ze ślubami albo zabawami z dzieciństwa w splatanie kwiatków (zwłaszcza tych od koniczyny, prawda?). Czasem możemy postawić na wianek na co dzień, niekoniecznie oplatający całą głowę. Na zdjęciach zostało pokazane, jak krok po kroku ułożyć „warkoczową” fryzurę, która będzie wyglądała fajnie na każdą okazję i w zasadzie z każdą stylizacją. Prosta, ale bardzo ładna fryzura.

Kilka pomysłów na warkocz – długie włosy

Warkocz, to jedna z najprostszych fryzur, które często potrafią wykonać samodzielnie nawet małe dziewczynki. Warkocze mogą pojawić się na naszych głowach także w bardziej zaawansowanych formach. Są to sploty włosów z kucyka, bezpośrednie, albo ozdoba do różnego rodzaju upięć. Na zdjęciach dołączonych do wpisu, połączonych w kompozycję, możecie zobaczyć kilka pomysłów na wykonanie warkoczy.

Elegancki i oryginalny warkocz z długich włosów

Warkocze to fryzury niezwykle wygodne i uniwersalne, ponieważ świetnie wyglądają na włosach średniej długości, długich – i u kobiety w każdym wieku. Ciekawy pomysł na oryginalny warkocz możemy zobaczyć na zdjęciu dołączonym do posta. Warkocz został zapleciony luźno, dzięki czemu jest wygodny i prezentuje się ciekawie. Świetnie wygląda na cieniowanych blond włosach modelki.

Kucyk z ozdobnym warkoczem dla długich włosów

Często nosisz włosy spięte w kucyk? Szukasz pomysłu, w jaki sposób go ozdobić? Poza dodatkami takimi jak ozdobne gumki do włosów z gadżetami czy spinek, możesz wypróbować nasz pomysł na fryzurę z warkoczem. Wydzielasz pasmo włosów na dole, z którego uformujesz warkocz. Górną część związujesz, zaplatasz warkocz na dole, a później całość włosów związujesz w wysoki kucyk.

Fryzura ślubna dla długich włosów – szeroki warkocz

Jeśli uważasz, że najlepiej wyglądasz w rozpuszczonych włosach i szukasz dla siebie fryzury ślubnej – mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Włosy blondynki ze zdjęcia zostały splecione mniej więcej od połowy długości w bardzo szeroki warkocz. Włosy naturalnie przechodzą od najszerszego do najwęższego splotu. Z przodu fryzura wygląda na rozpuszczone włosy, a z tyłu, na eleganckie upięcie.

Kok stworzony z warkocza dla długich włosów

Upięcie, które jest zaprezentowane na zdjęciu, jest proste do wykonania, wbrew pozorom. Korzystając z naszego tutorialu, możesz zobaczyć i wypróbować, jak ułożyć taką fryzurę krok po kroku. Jeśli szukasz pomysłu na fryzurę na imprezę, wypad ze znajomymi, romantyczną randkę – i masz długie włosy – to pomysł w sam raz dla Ciebie, niezależnie od koloru Twoich włosów.

Upięcie w wianek z warkocza dla długich włosów

Fryzura zaprezentowana na zdjęciu, to doskonały pomysł na upięcie włosów dosłownie na każdą okazję. Z jednej strony to fryzura prosta, a więc świetna na co dzień, do pracy, na uczelnię czy spotkanie ze znajomymi. Z drugiej strony, dzięki temu że upięcie jest bardzo eleganckie, równie dobrze możemy je wykorzystać jako pomysł na fryzurę na ważniejsze okazje, chociażby ślub przyjaciółki czy wypad ze znajomymi do klubu.