Klucz do sukcesu przy włosach średniej długości

 

 

Możesz mówić, że średniej długości, równo przycięte włosy, to nic specjalnego. Nie wyglądają ani atrakcyjnie, ani oryginalnie. Jednak kiedy spoglądasz na to zdjęcie dołączone do naszego posta, na pewno myślisz sobie: ale bajkowe włosy! Kluczem do sukcesu przy prostych fryzurach, w których pozornie „nie ma nic specjalnego”, to włosy wypielęgnowane. Dbaj o swoje włosy, używaj dobrych kosmetyków do mycia i pielęgnacji, unikaj niepotrzebnego stosowania lokówki czy prostownicy. Prostownicę możesz śmiało zastąpić pielęgnacyjnym olejkiem do włosów, który sprawi, że będą one proste. A lokówki używaj „od święta”.

 

 

 

Zadbane włosy: klucz do sukcesu, jeśli chodzi o fryzurę!

 

 

Czasami próbujemy ułożyć nasze włosy we fryzury, jakie widzimy na zdjęciach w sieci czy w czasopismach – a tu nic nie wychodzi, bo wszędzie coś odstaje, ciągle coś się przesuwa. Musisz wiedzieć, że kluczem do idealnej fryzury są… wypielęgnowane i zadbane włosy. Nie da się z włosów o postrzępionych końcówkach, o nierównej długości, wyczarować czegoś bajkowego, nie nakładając na włosy tony żelu do włosów.

 

 

 

Pielęgnacja długich włosów na co dzień

 

 

Wiele posiadaczek długich włosów skarży się na to, że ich włosy szybko się rozdwajają, końcówki wyglądają mało estetycznie już po kilku tygodniach od przycięcia ich u fryzjera. Włosy są suche, wyglądają na nieco niedożywione. I to jest właśnie główny problem: najlepiej, jeśli będziesz pielęgnować swoje włosy i od zewnątrz, i od środka. Pielęgnacja zewnętrzna pozwala na ochronę włosów przed słońcem, chlorem z wody z basenu, czy solą z wody morskiej. Jednak odżywianie włosów od środka – czyli na przykład stosowanie uniwersalnych suplementów wzmacniających włosy, skórę i paznokcie – to równie ważny element pielęgnacji.

 

 

 

Bardzo długie włosy – problem czy sama radość?

 

 

Kiedy spoglądamy na długie włosy koleżanek, aktorek, modelek, przechodzących obok nas kobiet, a same od zawsze mamy włosy krótkie, możemy myśleć sobie: ja to mam fajnie, nie muszę się tak męczyć z włosami codziennie. Tak naprawdę długie włosy to nie taki problem: myjemy je może nieco dłużej, zużywamy więcej odżywki, więcej czasu poświęcamy na czesanie włosów – ale za to… czyż nie są one urocze i kobiece?

 

 

 

Dobre cięcie = dobry look!

Fryzura na co dzień – z czym Ci się to kojarzy? Części z nas fryzura na co dzień kojarzy się z poranną walką włosy versus szczotka, części z nas z walką włosy versus lokówka. Jeśli chcesz codziennie dobrze wyglądać, ale nie chcesz każdego ranka poświęcać mnóstwa czasu na układanie niesfornych włosów, postaw na radykalne cięcie. Dosłownie cięcie – wybierz się do dobrego fryzjera, niech przytnie Twoje włosy w taki sposób, by naturalnie ładnie się układały. Pamiętaj także o tym, że jeśli masz długie włosy – koniecznie stosuj odżywki po myciu, chociażby takie bez spłukiwania, co sprawi że włosy będą miękkie i łatwiejsze do rozczesania.

 

Długie proste włosy – dlaczego tak je lubimy?

 

 

Długie włosy dają nam wiele możliwości jeśli chodzi o fryzury i stylizację. Z długimi włosami możemy zrobić wszystko. Podglądamy trendy we fryzurach na stronkach poświęconych fryzjerstwu, na forach gdzie kobiety wymieniają się swoimi poglądami, opiniami, pomysłami – oraz oczywiście na blogach takich jak ten. Długie włosy dają wiele opcji, zwłaszcza włosy proste, równe, niezniszczone. Trzeba jednak liczyć się z tym, że posiadanie długich włosów wiąże się z codzienną pielęgnacją która zajmuje znacznie więcej czasu niż w przypadku włosów krótkich… ale cóż, dla urody czasem trzeba cierpieć:- )

 

 

 

Fryzura na co dzień – długie damskie włosy

Kiedy mamy długie włosy, z jednej strony mamy do dyspozycji mnóstwo opcji jak je układać i jakie fryzury wybierać zarówno na co dzień, jak i na wielkie wyjścia czy imprezy. Z drugiej strony, pielęgnacja długich włosów jest czasochłonna a dla niektórych z nas nawet uciążliwa. Długie włosy wymagają czasu i cierpliwości. Jeśli układanie włosów na co dzień i zajmowanie się nimi Cię męczy, nie podejmuj od razu pochopnie decyzji o ich skróceniu. Wystarczy często wycieniować po prostu włosy, żeby zmniejszyć ich objętość i mieć znacznie mniej problemów z codziennym myciem, czesaniem, układaniem.