Warkocz czy kucyk? – Pomysł na fryzurę dla długich włosów

Czasem mamy już dość tego, że codziennie wychodzimy z domu z kucykiem, albo prostym kokiem na głowie. Latem niekoniecznie mamy ochotę grzać się pod rozpuszczonymi, długimi włosami. Na zdjęciu pomysł na fryzurę, która jest czymś pomiędzy warkoczem a kucykiem. Fryzura jest nieco „messy”, jak określiłyby je brytyjskie – i nie tylko – bloggerki. Wygląda fajnie w zasadzie na każdą okazję. I jest łatwa do zrobienia.

Wygodny kucyk na siłownię – krok po kroku

Upięcie włosów na siłownię, na rower, do biegania, to problem zwłaszcza dla kobiet o włosach długich. Trudno jest ćwiczyć z ciężkim kokiem upiętym na czubku głowy, bo zaraz się rozpadnie. Większość z nas stawia w tym momencie na warkocz. Alternatywą dla warkocza na upięcie włosów do aktywności fizycznej, może być fryzura ze zdjęcia, którą łatwo jest wykonać i wystarczy do niej kilka gumek do włosów.

Kucyk w stylu vintage – długie włosy

Fryzura w formie kucyka, końskiego ogona, wcale nie musi być nudna. Nie trzeba ozdabiać jej kolorowymi spinkami czy dodatkami, aby fryzura prezentowała się ciekawie. Na tutorialu złożonym z kilku fotek, który dołączony jest do wpisu, możemy zobaczyć, jak krok po kroku zafundować sobie fryzurę w stylu vintage. Taka fryzura jest świetnym pomysłem na stylizację na co dzień, do pracy, na uczelnię – ale i na imprezę, randkę czy nawet ważne wyjście.

Eleganckie upięcie z kokardą uformowaną z włosów – każdy kolor

Włosy długie wyglądają świetnie uformowane w każdą fryzurę, pod warunkiem że jest ona przemyślana i wykonana estetycznie. Na zdjęciu przykład fryzury dla długich włosów, w każdym kolorze. Potrzebujesz tylko gumkę do włosów oraz spinek, które będą trzymały kokardę na miejscu. Z włosów związanych w kucyk wydzielasz dwa pasma, które układasz w kokardę, spinasz – i gotowe!

Bandamka na włosach wraca do mody – kucyk

Bandamki na włosach były modne kilkanaście lat temu, a dzisiaj wracają do mody. Wyglądają fajnie z włosami długimi, średniej długości a także z krótkimi fryzurami. Zwijamy chustkę w pas, tak jak widać na zdjęciu. Umieszczamy ją na włosach tak jak opaskę, związując na górze bądź z boku. Aby bandamka nam się nie zsunęła, zabezpieczamy ją wsuwkami, najlepiej w kolorze chustki.

Kucyk z ozdobnym warkoczem dla długich włosów

Często nosisz włosy spięte w kucyk? Szukasz pomysłu, w jaki sposób go ozdobić? Poza dodatkami takimi jak ozdobne gumki do włosów z gadżetami czy spinek, możesz wypróbować nasz pomysł na fryzurę z warkoczem. Wydzielasz pasmo włosów na dole, z którego uformujesz warkocz. Górną część związujesz, zaplatasz warkocz na dole, a później całość włosów związujesz w wysoki kucyk.

Elegancka i prosta fryzura na imprezę – wysoki kucyk

 

 

Kucyk, kuc, koński ogon, ogonek – tak mówi się o fryzurach tego typu. Przeważnie związujemy włosy wysoko, kiedy w czymś miałyby nam przeszkadzać, raczej nie nosimy takiej fryzury na co dzień przy bardzo długich włosach – ponieważ mamy wówczas wrażenie, że kucyk jest ciężki. Tymczasem wystarczy zastosować prosty trick, aby we fryzurze tego typu było nam wygodnie. Im szersza gumka, tym mniej włosy nas obciążają. Kucyk można także ozdobić elegancką gumką w postaci klamry, podobnej do szerokiej bransoletki, tulejki.

 

Wygodna fryzura na co dzień – koński ogon

 

 

Koński ogonek, kucyk, kitka – nazywamy tę fryzurę na wiele różnych sposobów. Większości kobiet taka fryzura kojarzy się głównie z fryzurami dla dzieci, jednak dorosłe kobiety też często noszą włosy związane w kucyk. To jedna ze zdecydowanie najwygodniejszych fryzur – jednak warto pamiętać, zwłaszcza przy bardzo długich włosach, że by fryzura mogła być wygodna, musimy wybrać wygodną gumkę. Inaczej kucyk może obciążać co nieco nasze skronie – i nie będzie nam już tak wygodnie.

 

 

 

Zwykły kucyk – jak go ozdobić?

 

 

Przy średniej długości włosach, albo włosach długich, jedną z najczęściej wybieranych fryzur jest kucyk. To fryzura wygodna, przy której nie musimy długo pracować i w jakikolwiek sposób się wysilać. Włosy są spięte tak, że w niczym nam nie przeszkadzają – zimą nie elektryzują się bez opamiętania, latem niepotrzebnie nas nie grzeją. Jeśli chcesz od czasu do czasu ozdobić swój kucyk, możesz wybrać gumki z ciekawymi detalami… albo związać włosy tak, by na końcu powstał supełek jak na zdjęciu.

 

 

 

Proste upięcie na rodzinne spotkania – albo służbowe wyjścia

 

 

Na eleganckie okazje, takie jak wieczorowe wyjście raz na jakiś czas z ukochanym mężczyzną, wybieramy raczej bardziej skomplikowane, albo jeszcze bardziej eleganckie fryzury. Jednak na rodzinne spotkania, takie jak okrągłe urodziny dziadka, czy służbowe wyjścia, podczas których chcemy wyglądać elegancko, ale bez przesady – sprawdzi się chociażby taki prosty kucyk, ozdobiony obwiązaniem gumki naszymi własnymi włosami, z podkręconymi końcówkami.