Krótkie włosy z bardzo długą grzywką

Kobiety, które decydują się na krótkie cięcia, robią to zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy, uważamy że w takich włosach będziemy wyglądać lepiej, świeżo. Drugi powód – taka fryzura to mniej kłopotów, jak zazwyczaj uważamy. Wbrew pozorom, cięcia na przykład takie jak ze zdjęcia, z długą grzywką, często wymagają więcej modelowania niż włosy długie czy średniej długości. W końcu nie zepniemy ich w kucyk.

Krótkie włosy damskie + dłuższa grzywka

 

 

Jeśli masz zamiar zafundować sobie krótką fryzurę, postaw na dłuższą grzywkę. Zawsze będziesz mogła ją za jakiś czas skrócić – a na początek dobrze zostawić sobie dłuższe włosy z przodu i na górnej części głowy. Wówczas fryzurę można stylizować i układać w ciekawy sposób, aby całość wyglądała bardziej oryginalnie. Nie obawiaj się krótkich włosów – w nich także możesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie.

 

Krótkie włosy – męska fryzura dla kobiety

 

 

Nie tylko kobiety w wieku 40-50+ decydują się na krótkie fryzury. Kiedyś krążyły takie mity i legendy, że na krótką fryzurę decydują się tylko kobiety, którym nie chce się już dbać o swoje włosy. Tym czasem: krótka fryzura nas odmładza, sprawia że nasze rysy twarzy są bardziej wygodne – a do tego może po prostu pasować nam lepiej, niż włosy długie czy włosy średniej długości. Wystarczy spojrzeć na nowe wcielenie Małgorzaty Kożuchowskiej, aby zauważyć, że krótkie włosy mogą być sexy!

 

Krótkie włosy w czarnym kolorze – fryzura na co dzień

 

 

Krótkie włosy pasują w zasadzie do każdego koloru i do każdego typu twarzy, typu rysów. Jednak dobór cięcia powinien być bezwzględnie dobrany do naszej urody. Jednej z nas na przykład, będzie pasowała fryzurka na tak zwanego pazia, dla innej kobiety natomiast taka fryzura byłaby zbrodnią. Najbardziej uniwersalne są fryzury jak ta ze zdjęcia – włosy różnej długości, które układają się naturalnie i ładnie.

 

Fryzury gwiazd – nie zawsze szalone

 

 

Niektóre gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki, na każdym kroku próbują pokazać i podkreślić, jak bardzo są oryginalne, niebanalne, nietuzinkowe i inne od wszystkich. Wystarczy spojrzeć na Lady Gagę, która przez to, co ze sobą wyprawia – traci fanów, bo zamiast muzyki widzą tylko gdzieś jej tyłek i dziwaczne stroje i fryzury. Oryginalna jest fryzura taka, jak u Ann na tym zdjęciu – aktorka, i to dobra aktorka, w króciutkich włosach, niczym chłopięca fryzura. Czy to nie jest oryginalniejsze niż robienie z siebie wariatki na każdym korku? Nawet wariactwa i ekstrawagancja ludziom z czasem się „przejadają”.

 

 

 

Krótkie włosy w kolorze blond w stylu Małgorzaty Kożuchowskiej

 

 

Jeśli myślisz o rozjaśnianiu włosów, przede wszystkim rozsądnie dobierz odcień blondu. Sprawdź – na przykład za pomocą programu graficznego do obróbki zdjęć – jaki odcień będzie najbardziej korzystny dla Twojej urody, ciepły czy może chłodny. Pamiętaj także o tym, że jeśli zabierasz się za rozjaśnianie bardzo ciemnych włosów, czeka Cię długi proces, na którym Twoje włosy co nieco ucierpią, jeśli chodzi o ich strukturę.

 

 

 

Krótka fryzura z długą grzywką

 

 

Jeśli masz średniej długości włosy, albo włosy długie – a chciałabyś zmienić fryzurę na krótką, pomyśl o pozostawieniu nieco dłuższej grzywki. Zawsze będzie można ją przecież dodatkowo skrócić – a pozostawienie grzywki może sprawić, że Twoja twarz nie zmieni się „drastycznie” przy mocnym skróceniu włosów. Dłuższa grzywka daje też więcej możliwości stylizacji fryzury.

 

 

 

Krótkie kobiece fryzury – mega seksowne!

 

 

Krótkie kobiece włosy również mogą dodawać nam seksapilu i wdzięku. Najważniejszy jest dobór odpowiedniego cięcia. Na niektórych włosach nawet bardzo krótka fryzura bez stylizacji może być nieco oklapnięta – a na niektórych włosach każda stylizacja, nawet bez kosmetyków, będzie wyglądała tak, jakby włosy celowo były uniesione do góry. Przy wysokim czole dobrze jest pozostawić dłuższą grzywkę – przy niskim nie jest to konieczne. Dobór fryzury zależy głównie od kształtu naszej twarzy!

 

Krótkie włosy: ostre cięcie – zawsze dobrze przemyślane

 

 

Kiedy decydujemy się na zmianę długości naszych włosów, zawsze musimy tę decyzję dobrze przemyśleć. Pamiętaj o tym, że kiedy oglądasz jakąś fryzurę w katalogu, czy na zdjęciach ze stron internetowych – i podoba Ci się ona – nie oznacza to, że będziesz w niej dobrze wyglądać. Są takie fryzury – jak ta ze zdjęcia – które wymagają mocnej stylizacji, żeby dobrze wyglądać. Co więcej – nie przy każdych włosach będzie układać się dobrze.

 

 

 

Szalona fryzura: krótkie włosy

 

 

Kiedy patrzymy na zdjęcie modelki, która prezentuje nam tą fryzurę – myślimy sobie: wszystko wygląda świetnie. To prawda, bo dziewczyna ma wystylizowane włosy, długa część (i tak krótkiej) fryzury podniesiona jest do góry, całość wygląda zadziornie i ciekawie. Dziewczyna ma wykonany świetny makijaż – a zdjęcie zostało zrobione przez profesjonalistę. Nie znaczy to jednak, że w takich włosach będziemy wyglądać świetnie na co dzień. Może się okazać, że… fryzura nie będzie nam w ogóle pasować.