Krótkie włosy z bardzo długą grzywką

Kobiety, które decydują się na krótkie cięcia, robią to zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy, uważamy że w takich włosach będziemy wyglądać lepiej, świeżo. Drugi powód – taka fryzura to mniej kłopotów, jak zazwyczaj uważamy. Wbrew pozorom, cięcia na przykład takie jak ze zdjęcia, z długą grzywką, często wymagają więcej modelowania niż włosy długie czy średniej długości. W końcu nie zepniemy ich w kucyk.

Krótkie włosy z charakterem!

 

 

Krótka fryzura, na przykład taka jaką możecie zobaczyć na zdjęciu, nie będzie pasowała każdej z nas. Mocne cięcie, zwłaszcza takie z różnymi długościami włosów, sprawdzi się w przypadku kobiety, która ma mocne, wyraziste rysy twarzy. Włosy to swojego rodzaju otoczka naszej urody. Zawsze dobrze jest przemyśleć na chłodno decyzję o mocnym cięciu – i zanim się na nie zdecydujemy, na przykład przeprowadzić metamorfozę w programie graficznym, na przykład takim dostępnym na różnego rodzaju stronach o urodzie i fryzjerstwie.

 

 

 

Krótkie włosy – wygodne czy nie?

 

 

Czasami mówisz sobie: mam tak długie włosy, że nie mogę z nimi wytrzymać! Musisz poświęcać naprawdę sporo czasu na pielęgnację długich włosów. Długo je czeszesz, długo układasz, długo myjesz i długo nakładasz odżywkę. Chciałabyś pozbyć się tego „problemu” i mówisz sobie, że w krótkich włosach byłoby Ci wygodniej? Owszem, jeśli chodzi o codzienne zabiegi pielęgnacyjne, krótkie włosy są znacznie wygodniejsze. Pamiętaj jednak, że długie włosy zawsze możesz spiąć kiedy jest Ci ciepło, związać gdy niewygodnie – a włosy krótkie takie jak ze zdjęcia… cóż, opadają na nasza buzię cały czas i nic z nimi sensownego nie zrobimy.

 

 

 

Krótkie włosy – ścinać czy nie?

Masz długie włosy i zastanawiasz się nad tym, czy krótka fryzura nie byłaby dla Ciebie lepsza? – Mówiąc szczerze, większość kobiet które decydują się na krótkie fryzury, robi to dlatego że… chcą mieć po prostu wygodę i komfort. Krótkie włosy łatwiej poczesać, ułożyć, łatwiej o nie zadbać (mycie, odżywki, prostowanie i tak dalej). Jednak jeśli nie jesteś pewna jak będziesz wyglądała w krótkich włosach – zafunduj sobie najpierw wirtualną metamorfozę, sprawdź jak będziesz wyglądać w nowej fryzurze!

Krótkie włosy – masa wygody!

Posiadaczki bardzo długich włosów doskonale wiedzą, ile czasu i uwagi one wymagają. Długie włosy to kilka razy więcej czasu przed lustrem przy czesaniu, które często staje się bolesne i uciążliwe – zwłaszcza jeśli nie nałożyłyśmy po myciu odżywki ułatwiającej rozczesywania. Długie włosy to także kilka razy więcej farby, którą musimy na nie nałożyć, a i kilka razy więcej cierpliwości, jaką trzeba się wykazać na co dzień. Włosy krótkie są zdecydowanie bardziej wygodne i mniej kłopotliwe – grunt to dobrze dobrać fryzurę, aby pasowała ona do naszej twarzy i podkreślała jej atuty.

Włosy inaczej – krótka fryzura w ekstremalnej wersji

Lubisz być oryginalna? Nie boisz się zmian i chciałabyś poważną zmianę wprowadzić w swoją fryzurę? Często poszukujemy inspiracji do nowych fryzur w katalogach, które prezentują dzieła znanych osób zajmujących się fryzjerstwem właśnie. Kiedy natrafiamy na taką fryzurę jak na zdjęciu – która jest ekstrawagancka, odważna i inna niż wszystkie, i już widzimy jak świetnie wyglądałybyśmy w takich włosach, musimy zastanowić się wcześniej nad jedną rzeczą: jak będziemy wyglądać w takich włosach na przykład tuż po przebudzeniu rano? I czy zawsze będzie chciało nam się układać fryzurę w taki sposób?

 

Krótka fryzura blond

Krótkie włosy w blond kolorze wyglądają bardzo dobrze zarówno u pań, które mają dość okrągły owal twarzy jak i u kobiet o podłużnym owalu twarzy. Krótkie włosy są bardzo wygodne: mniej czasu zajmuje nam ich mycie, nakładanie odżywek i inne zabiegi pielęgnacyjne. Dodatkowo, szybciej możemy je wysuszyć a do ich stylizacji nie potrzeba nam dużej ilości kosmetyków. Włosy krótkie wciąż są modne i decyduje się na nie wiele kobiet, które cenią sobie klasę, elegancję i wygodę.

 

 

Krótka fryzura – Zac Efron

Zastanawiasz się jak to jest, że największe kinowe gwiazdy zawsze wyglądają tak, jakby były nieuczesane, a mimo wszystko wyglądają świetnie? Fryzura w stylu Zac’a Efrona, to krótkie włosy cieniowane na końcach. Wyglądają dobrze nawet wtedy, kiedy od dawna nie miały do czynienia z grzebieniem. Aby je trochę postawić, wystarczy odrobina lakieru do włosów albo żelu, czy pianki do stylizacji włosów. Włosy krótkie są wygodne i uniwersalne, w przypadku mężczyzn taka fryzura zawsze sprawdza się idealnie.

 

 

Krótkie włosy nadal w modzie

Choć na bardzo krótką fryzurę decydują się głównie mężczyźni, krótkie kobiece włosy wciąż są w modzie. Najważniejsze przy wyborze fryzury jest zwrócenie uwagi na to, czy nie będzie nas ona pogrubiała, kiedy decydujemy się na krótkie cięcie. Włosy krótkie swoim cięciem powinny jak najbardziej pasować do owalu naszej twarzy, tak aby dodawać jej uroku. Jeśli chodzi o kolor farby, jaką możemy nałożyć na bardzo krótkie włosy, zależy to tak jak w przypadku włosów długich, od typu naszej urody. Świetnie wyglądają i blondy, i brązy, czerń i rudość.

 

Krótka fryzura z grzywką

Zastanawiasz się czy krótka fryzura z grzywką będzie Ci pasowała? Krótkie włosy jak u modelki ze zdjęcia, sięgające mniej więcej do linii naszego podbródka, pasują dobrze paniom, które mają szczupłą twarz. Niekoniecznie fryzura z grzywką, do tego zaczesana w taki sposób jak na zdjęciu, pasowałaby do pani o twarzy okrągłej. Taka stylizacja włosów i takie cięcie mogłyby niepotrzebnie dodać kilku kilogramów. Jednak u pań o pociągłej i raczej owalnej twarzy to fajny pomysł na cięcie.