Krótkie włosy z bardzo długą grzywką

Kobiety, które decydują się na krótkie cięcia, robią to zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy, uważamy że w takich włosach będziemy wyglądać lepiej, świeżo. Drugi powód – taka fryzura to mniej kłopotów, jak zazwyczaj uważamy. Wbrew pozorom, cięcia na przykład takie jak ze zdjęcia, z długą grzywką, często wymagają więcej modelowania niż włosy długie czy średniej długości. W końcu nie zepniemy ich w kucyk.

Krótkie włosy – męska fryzura dla kobiety

 

 

Nie tylko kobiety w wieku 40-50+ decydują się na krótkie fryzury. Kiedyś krążyły takie mity i legendy, że na krótką fryzurę decydują się tylko kobiety, którym nie chce się już dbać o swoje włosy. Tym czasem: krótka fryzura nas odmładza, sprawia że nasze rysy twarzy są bardziej wygodne – a do tego może po prostu pasować nam lepiej, niż włosy długie czy włosy średniej długości. Wystarczy spojrzeć na nowe wcielenie Małgorzaty Kożuchowskiej, aby zauważyć, że krótkie włosy mogą być sexy!

 

Fryzura na pazia – kobieca czy nie?

 

 

Cóż, odpowiedź wydaje się być oczywista: fryzura na pazia niekoniecznie jest kobieca i niekoniecznie atrakcyjnie się w niej prezentujemy. Fryzura tego typu sprawdzi się tylko i wyłącznie u kobiety, która ma ostre i bardzo wyraziste rysy twarzy, które „bronią się same”, fryzura to tylko dodatek, mniej ważny. Jednak nawet w takim przypadku lepiej postawić na bardziej eleganckie cięcie, niż niepotrzebnie odejmować sobie uroku tego typu fryzurą.

 

Krótka fryzura w jasnym kolorze – odmładza?

 

 

Wiele kobiet decyduje się na zmianę koloru włosów na zdecydowanie jaśniejszy… kiedy zaczynają dostrzegać, że przybywa im lat. Panuje przekonanie, że blond odmładza – i tak też często jest. Jednak z blondem trzeba uważać – pod tym względem, że jeśli niewłaściwie dobierzemy odcień (zbyt ciepły, zbyt chłodny) nasza twarz może wyglądać niekorzystnie. Uważaj więc z rozjaśnianiem włosów i dobrze przemyśl odcień.

 

 

 

Krótka fryzura z długą grzywką

 

 

Jeśli masz średniej długości włosy, albo włosy długie – a chciałabyś zmienić fryzurę na krótką, pomyśl o pozostawieniu nieco dłuższej grzywki. Zawsze będzie można ją przecież dodatkowo skrócić – a pozostawienie grzywki może sprawić, że Twoja twarz nie zmieni się „drastycznie” przy mocnym skróceniu włosów. Dłuższa grzywka daje też więcej możliwości stylizacji fryzury.

 

 

 

Bardzo krótkie włosy – też mogą być kobiece i seksowne!

 

Jeżeli wydaje Ci się, że tylko długie kobiece włosy mogą wyglądać dostatecznie kobieco, delikatnie – i jednocześnie dodawać nam seksapilu – to tym zdjęciem wyprowadzamy Cię z błędu. Jeżeli nawet nasze ulubione gwiazdy decydują się na takie fryzury, możemy śmiało stwierdzić, że coś w nich jest. Bardzo krótkie włosy, zwłaszcza w kolorze blond, pasują idealnie do kobiety o delikatnej – ale wyrazistej urodzie, o wyrazistych rysach i konturze twarzy.

 

Szalona fryzura: krótkie włosy

 

 

Kiedy patrzymy na zdjęcie modelki, która prezentuje nam tą fryzurę – myślimy sobie: wszystko wygląda świetnie. To prawda, bo dziewczyna ma wystylizowane włosy, długa część (i tak krótkiej) fryzury podniesiona jest do góry, całość wygląda zadziornie i ciekawie. Dziewczyna ma wykonany świetny makijaż – a zdjęcie zostało zrobione przez profesjonalistę. Nie znaczy to jednak, że w takich włosach będziemy wyglądać świetnie na co dzień. Może się okazać, że… fryzura nie będzie nam w ogóle pasować.

 

 

 

Krótkie włosy w bardzo jasnym blondzie

 

 

Krótkie włosy, zafarbowane, a w zasadzie utlenione do bardzo jasnego blondu, wyglądają szczególnie dobrze, kiedy mamy jasną cerę. Kobiety o bardzo jasnej cerze mogą przytłaczać co nieco swoją urodę, jeśli wybiorą kolor mocny, ciemny. Wszystko zależy od naszego gustu: jeśli chcemy się odmłodzić i nadać naszej buzi świeżości, możemy wybrać właśnie bardzo jasny, utleniony blond, który odejmie nam lat.

 

 

 

Krótka fryzura z bardzo długą grzywką

 

 

Posiadaczki włosów długich albo włosów średniej długości, które decydują się na cięcie włosów na krótko, powinny dobrze swoją decyzję przemyśleć – aby później nie żałować. Jeżeli całe życie nosisz włosy dłuższe, krótka fryzura, nawet jeśli naprawdę będzie pasować do Twojej twarzy, może Cię co nieco przerazić. Polecamy na pierwsze cięcie pozostawić sobie długą, cieniowaną grzywkę jak na zdjęciu – która pozwoli nam się oswoić ze zmianą długości włosów.

 

 

 

Krótkie włosy – komu pasują najlepiej?

 

 

Wbrew pozorom, krótkie włosy mogą co nieco dodawać nam lat. Wszystko zależy od tego, jak się ubieramy, malujemy – i przede wszystkim, jaki kształt ma nasza twarz. Włosy krótkie mogą odjąć nam co nieco kilogramów, jednak włosy muszą być dobrze dopasowane do kształtu naszej buzi. Z pewnością włosy krótkie z gęstą grzywką nie będą wyglądały dobrze u kobiety, która ma okrągłą twarz. Lepiej sprawdzi się grzywka cieniowana, jak na zdjęciu.