Kolorowe włosy robią furorę – farbowanie na niebiesko, różowo…

…fioletowo, zielono – i nie tylko. Jeśli przeglądacie trendy związane z fryzjerstwem na przeróżnych stronkach poświęconych modzie i urodzie, z pewnością zauważyłyście, jaką furorę robią ostatnio włosy naprawdę kolorowe. Farbowane włosy w klasycznych kolorach to nic dziwnego – ale włosy farbowane na zielono, różowo, niebiesko, fioletowo – to coś nowego. Dobry pomysł dla jasnej blondynki. Zalecamy jednak używanie zmywalnych farbek.

Długie blond włosy z delikatnymi pasemkami

Pasemka na włosach dzisiaj oznaczają zupełnie coś innego niż jeszcze na przykład 10 lat temu. Kiedyś pasma były grube, bardzo rzucały się w oczy – ale taka była moda, więc nie ma co się z nich śmiać, kiedy oglądamy je na naszych zdjęciach sprzed dekady. Dzisiaj stawiamy raczej na pasemka bardzo delikatne, które nie kontrastują mocno z naturalnym (bądź farbowanym, bazowym) kolorem naszych włosów.

Śliwkowy kolor wpadający w róż i loki w stylu retro

 

 

Fryzury średniej długości, często uważamy za te najmniej ciekawe, z którymi do tego niewiele da się zrobić. Tymczasem jest wiele pomysłów na stylizację włosów średniej długości – trzeba tylko dobrze poszukać. Fryzura średniej długości może zostać także szybko zmieniona za pomocą trwałej – albo krótkotrwałej – koloryzacji. Możemy banalne włosy zamienić w coś ciekawego i szykownego bardzo szybko.

 

 

 

Kolorowe włosy – farbowanie trwałe

Jednym z fryzjerskich trendów, którego efekty możecie podziwiać na blogach i stronach internetowych poświęconych włosom i fryzurom, jest farbowanie włosów na ekstremalne kolory… i to farbowanie trwałe. Często można natknąć się w sieci na zdjęcia włosów w kolorach takich jak: zielony, niebieski, fioletowy, różowy, pomarańczowy, czerwony. Najczęściej na takie farbowanie decydują się blondynki – bo u nich kolory są najbardziej wyraźne.

 

Kolorowe włosy – moda ostatnich miesięcy

Zastanawiasz się nad zmianą koloru włosów i wpadła Ci w oko pewna ekstrawagancja ostatnich miesięcy – kolorowe włosy? Zastanawiasz się, czy da się zrobić taką koloryzację na Twoich naturalnych włosach, a jeśli tak, to gdzie można znaleźć tak ekstremalnie oryginalne farby do włosów? Tego typu koloryzacja przeznaczona jest głównie do włosów w kolorze jasnego blondu, ponieważ na innych kolorach farba na pewno nie będzie tak widoczna jak na rozjaśnianym blondzie. Jeśli więc jesteś szatynką, brunetką lub masz rude włosy – lepiej odpuść sobie tego typu koloryzację.

Koloryzacja i cięcie – fryzura na co dzień

Na zdjęciu widzimy idealny przykład tego, jak koloryzacja i cięcie włosów mogą sprawić, by fryzura była ciekawa i oryginalna na co dzień. Długie włosy zafarbowane na mocny czerwony kolor, plus ścięta na króciutko część włosów – i mamy ciekawą fryzurę nawet bez stylizacji. Jeśli jesteś odważna i nie boisz się takich rozwiązań, możesz wypróbować je na sobie. Jeżeli nie jesteś pewna co do koloru – czy na przykład czerwień będzie pasowała do Twojej urody – możesz użyć zmywalnej farby do włosów, albo szamponu koloryzującego, który po kilku myciach z powrotem odkryje Twój naturalny kolor włosów.

 

Średnie włosy – kolory

Jesteś odważna, chciałabyś poeksperymentować z kolorami? Teraz możesz już śmiało tego dokonać. Na rynku dostępne są nie tylko farby w tradycyjnych kolorach: blondach, brązach, czerni i odmianach czerwieni od rudego po purpurę. Możesz znaleźć także farby, które są kolorowe naprawdę, to znaczy mają wszystkie kolory tęczy: niebieski, różowy, czerwony, zielony, żółty, fioletowy. To nawet więcej niż tęcza. Jeśli jesteś odważna, możesz eksperymentować z kolorami do woli, na przykład nakładając kilka różnych farb.