Ekstremalne kolory na naszych włosach – skąd taka moda?

 

 

Jeśli przeglądacie często strony, na których możecie znaleźć fryzjerskie inspiracje, na pewno nie raz natknęłyście się na zdjęcia, w których panują ekstremalne kolory na włosach. Skąd właściwie wzięła się moda na farbowanie włosów na różowo, na fioletowo, na niebiesko? A no stąd, że w sklepach pojawiły się szampony i inne podobne środki do farbowania włosów, właśnie w takich kolorach. A kiedy coś jest dostępne, to po to sięgamy – na początku oczywiście te najbardziej odważne z nas:- )

 

 

 

Koloryzacja włosów – szalone kolory!

 

 

Coraz częściej na stronach i blogach poświęconych nowym trendom związanym z różnymi dziedzinami mody (mody odzieżowej, fryzjerskiej, makijażowej – to mamy na myśli) możemy zobaczyć przykłady zdjęć, w których kobiety, modelki, mają włosy w naprawdę szalonych kolorach. Koloryzacja na róż, niebieski, fiolet czy zieleń, dla wielu z nas jest nie do pomyślenia… ale z drugiej strony, dlaczego by sobie nie zafundować czegoś naprawdę szalonego na wakacje, urlop? Krótkotrwała koloryzacja nam na to pozwala bez obaw.

 

 

 

Prosta grzywka, długie włosy i… szalony kolor!

 

 

Każda fryzura po pewnym czasie może nam się znudzić, nawet jeśli z naszych prostych naturalnie włosów, zafundujemy sobie wymarzone afro. Wówczas możemy pomyśleć o koloryzacji – która nie musi być standardowa. Jeśli jesteś odważna, możesz zafundować sobie szalony kolor… na przykład za pomocą szamponów czy pianek koloryzujących, które dość szybko się zmyją, a więc nie będziesz musiała bać się, że jeśli kolor Ci się nie spodoba, to będziesz skazana na niego przez długi czas.

 

 

 

Nowy trend w koloryzacji: szalone i mocne barwy

 

 

Jakiś czas temu w sieci pojawił się nowy trend, który coraz chętniej powielany jest także w Polsce. Powielany to nie zawsze właściwe określenie – może należałoby napisać: trend, którym inspirują się także Polki. To koloryzacja, która łączy w sobie wiele zwariowanych kolorów – albo farbowanie włosów na intensywną i wyrazistą barwę monochromatycznie. Trzeba zawsze taką koloryzację (mowa o kosmetykach używanych do tego) sprawdzić, ponieważ nie zawsze to, że producent napisze „zmywa się po trzech myciach”, to prawda. Trzeba używać sprawdzonych i dobrych jakościowo kosmetyków!

 

 

 

Średniej długości włosy – i farbowanie typu ombre

Jeśli spodobało Ci się farbowanie włosów w stylu ombre, a masz średniej długości włosy, możesz także śmiało postawić na tego typu koloryzację. Będzie wyglądała dobrze na każdej długości włosach. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje włosy sięgają do ramion – tak jak te na zdjęciu, lepiej jest postawić na delikatniejsze rozjaśnianie, mniej kontrastujące z Twoim naturalnym kolorem włosów aby osiągnąć fajny efekt.