Kolorowe włosy robią furorę – farbowanie na niebiesko, różowo…

…fioletowo, zielono – i nie tylko. Jeśli przeglądacie trendy związane z fryzjerstwem na przeróżnych stronkach poświęconych modzie i urodzie, z pewnością zauważyłyście, jaką furorę robią ostatnio włosy naprawdę kolorowe. Farbowane włosy w klasycznych kolorach to nic dziwnego – ale włosy farbowane na zielono, różowo, niebiesko, fioletowo – to coś nowego. Dobry pomysł dla jasnej blondynki. Zalecamy jednak używanie zmywalnych farbek.

Kolorowe włosy – ciekawy trend ostatnich miesięcy

 

 

Dziewczyny które lubią śledzić obcojęzyczne blogi, albo duże portale ze zdjęciami przeróżnych babskich stylizacji, na pewno zauważyły, że ostatnio pojawiła się moda na kolorowe włosy. Kolorowe, to znaczy zafarbowane na naprawdę radykalnie inne od klasycznych barwy – na niebiesko, zielono, na pomarańczowo, na różowo i tak dalej. To oczywiście bardzo oryginalny pomysł na fryzurę… jednak chyba mało która z nas odważyłaby się na taką metamorfozę.

 

 

 

Szalony kolor na włosach – intensywny niebieski

 

 

Niektóre z nas absolutnie nie obawiają się szalonych i intensywnych kolorów na włosach – nawet tak oryginalnych jak ten ze zdjęcia. Jednak nawet jeśli nie boisz się tego typu koloryzacji i jesteś zdecydowana, aby zafarbować swoje włosy w szalony sposób – dobrze wybierz farbę. Taką, która nie uczuli Cię, która będzie dobra gatunkowo. Taką, która równomiernie da się nałożyć na włosy i która równomiernie je pokryje kolorem. Nie ma co oszczędzać na farbowaniu włosów, zwłaszcza tak mocnym kolorem!

 

Włosy blond z farbowanymi na delikatne kolory końcówkami

 

 

W wakacje często wiele młodych dziewcząt ma ochotę poszaleć z kolorami swoich włosów. Polecamy delikatną i nie trwałą koloryzację, która zamieni nasze włosy w bajkową tęczę. Kolory są dostępne w przeróżnych wersjach i tonacjach – na zdjęciu bardzo jasne, delikatne kolory, które są dobrze widoczne tylko na jasnym blondzie.

 

 

 

Nowy trend w koloryzacji: szalone i mocne barwy

 

 

Jakiś czas temu w sieci pojawił się nowy trend, który coraz chętniej powielany jest także w Polsce. Powielany to nie zawsze właściwe określenie – może należałoby napisać: trend, którym inspirują się także Polki. To koloryzacja, która łączy w sobie wiele zwariowanych kolorów – albo farbowanie włosów na intensywną i wyrazistą barwę monochromatycznie. Trzeba zawsze taką koloryzację (mowa o kosmetykach używanych do tego) sprawdzić, ponieważ nie zawsze to, że producent napisze „zmywa się po trzech myciach”, to prawda. Trzeba używać sprawdzonych i dobrych jakościowo kosmetyków!

 

 

 

Kolorowe włosy – farbowanie trwałe

Jednym z fryzjerskich trendów, którego efekty możecie podziwiać na blogach i stronach internetowych poświęconych włosom i fryzurom, jest farbowanie włosów na ekstremalne kolory… i to farbowanie trwałe. Często można natknąć się w sieci na zdjęcia włosów w kolorach takich jak: zielony, niebieski, fioletowy, różowy, pomarańczowy, czerwony. Najczęściej na takie farbowanie decydują się blondynki – bo u nich kolory są najbardziej wyraźne.

 

Farbowanie włosów na lato: blond i różowe pasma

 

 

Kiedyś bardzo modne było farbowanie włosów – nie całości, a pasemek – na kolory takie jak róż, czerwień, kolor niebieski czy zielony. Takie pasemka fundowały sobie głównie nastolatki podczas wakacyjnych wyjazdów na kolonie:- ) Odbywało się to za pomocą specjalnych płukanek – albo za pomocą czegoś w rodzaju tuszu do rzęs, takie farbowanie można było szybko zmyć. Dziś coraz częściej na kolorowe pasma na włosach decydują się kobiety w wieku 20+, w wersji trwałej albo zmywalnej po jakimś czasie. Głównie decydują się na to blondynki, u których kolory dobrze są widoczne.

 

 

 

Kolorowe, monochromatyczne włosy – ciekawy pomysł?

 

 

Jeśli zastanawiasz się nad zafarbowaniem włosów na naprawdę oryginalny kolor – czerwień, kolor niebieski, zielony czy różowy – to znaczy, że musisz być osobą odważną. Pamiętaj, że zawsze łatwiej jest wrócić do naturalnego koloru (albo przefarbować włosy na inny kolor, bardziej naturalnie wyglądający) kiedy Twoje włosy są monochromatyczne, to znaczy utrzymane w jednym kolorze. Jeśli pozwolisz sobie na przykład na kolorowe pasemka w różnych kolorach, trudniej będzie Ci po jakimś czasie wrócić do „normalnego”, standardowego koloru włosów.

 

 

 

Kolorowe włosy – hot czy not?

 

 

Zastanawiasz się nad tym, czy kolorowe włosy, które coraz częściej możesz zobaczyć dzisiaj nie tylko wśród szalonych nastolatek, które chcą się wyróżniać na tle innych, są naprawdę modne, czy raczej kiczowate? Oczywiście nie można na to pytanie odpowiedzieć jednoznacznie, bo jednym takie włosy po prostu się podobają – a innym wcale. Musisz jednak zawsze zwracać uwagę na jakość. Jeśli decydujesz się na kolorowe włosy, to niech tylko szalony kolor będzie oryginalnym akcentem Twojej fryzury. Jeśli do tego postawisz na ekstrawaganckie cięcie… efekt może być niekoniecznie trafiony.

 

 

 

Kolorowe włosy w pastelowych barwach

Spodobał Ci się popularny ostatnio trend, który możesz obserwować zarówno w czasopismach jak i na wielu blogach poświęconych urodzie, modzie i fryzjerskim trendom (a takich blogów jest dosłownie cała masa! dziewczyny lubią pokazywać co lubią i co im się podoba)? Chciałabyś mieć coś takiego na swoich włosach – kolorowe pasma w pastelowych odcieniach – ale nie chcesz farbować włosów albo masz ciemne włosy i delikatna pastelowa barwa mogłaby się nie przyjąć? – Sposób jest prosty: zaopatrz się w dopinane pasma!