Krótkie włosy z bardzo długą grzywką

Kobiety, które decydują się na krótkie cięcia, robią to zazwyczaj z dwóch powodów. Pierwszy, uważamy że w takich włosach będziemy wyglądać lepiej, świeżo. Drugi powód – taka fryzura to mniej kłopotów, jak zazwyczaj uważamy. Wbrew pozorom, cięcia na przykład takie jak ze zdjęcia, z długą grzywką, często wymagają więcej modelowania niż włosy długie czy średniej długości. W końcu nie zepniemy ich w kucyk.

Delikatne blond loki + grzywka na bok

Włosy w kolorze jasnego blondu, wyglądają szczególnie dobrze u kobiet z bardzo jasną, albo bardzo ciemną cerą. Blondynki o jasnej cerze, to zazwyczaj posiadaczki naturalnie blond włosów, natomiast kobiety o cerze i karnacji ciemniejszej, zazwyczaj mają włosy tlenione. Na zdjęciu fajny pomysł na proste uczesanie dla kobiety o jasnych blond włosach średniej długości. Delikatne loki, wyglądające na naturalne, a do tego prosta grzywka zaczesana nieco na bok. Fryzura na co dzień i na ważne wyjście.

Duże loki i upięcie grzywki – długie włosy

Fryzura interesująca zwłaszcza dla kobiet, które mają grzywkę, bądź wycieniowane przednie pasma włosów. Aby na jakąś okazję „pozbyć się” grzywki, można upiąć ją w sposób jak na zdjęciu. Takie upięcie grzywki wygląda zwłaszcza korzystnie, kiedy reszta włosów ma dużą objętość. Tutaj najlepiej postawić na duże loki, albo fale, które zostaną uniesione od nasady głowy ku górze. Fajny pomysł na fryzurę dla szatynki, blondynki, brunetki.

Średniej długości włosy – z grzywką czy bez?

Jeśli zastanawiasz się, czy na Twoich włosach powinna się pojawić grzywka, spróbuj przeanalizować kilka rzeczy. Czy uważasz, że Twoje ciało jest wysokie. Jeśli tak, grzywka jest dobrym rozwiązaniem. Wybierając kształt grzywki zwróć uwagę na kształt Twojej twarzy. Dla twarzy owalnej pasuje w zasadzie każdy rodzaj grzywki, także prosta. W przypadku buzi okrągłej, lepiej jest wybrać grzywkę cieniowaną, jak ta ze zdjęcia.

Średniej długości włosy – albo długie włosy – plus prosta grzywka

 

 

Prosta grzywka z jednej strony kojarzy nam się z dziewczęcą fryzurą, z drugiej – to często fryzura ciężka, która zamiast odejmować nam lat i dodawać świeżości – w jakiś sposób nas przytłacza. Na zdjęciu przykład fryzury która u tej kobiety akurat prezentuje się bardzo dobrze, jednak niekoniecznie świetnie wyglądałaby w przypadku pani 50+ czy więcej. Fryzury zawsze dobierajmy rozsądnie, aby ich potem nie żałować. Grzywkę także należy zawsze przemyśleć, zanim ją skrócimy!

 

Średniej długości włosy: loki + prosta grzywka

 

 

Jakiś czas temu, tego typu fryzjerskie stylizacje, jak ta ze zdjęcia, były całkiem modne. Dziewczyny chętnie sięgały po połączenie prostej grzywki i loków na pozostałej części włosów… jednak my, przyglądając się temu zdjęciu stwierdzamy, że nie jest to najbardziej trafiony pomysł. To fryzura, która zwraca na siebie uwagę tym, że wygląda niedobrze – a nie, że w udany sposób podkreśla urodę jej posiadaczki.

 

 

 

Długie włosy + delikatna cieniowana grzywka

 

 

Grzywki kojarzą nam się głównie z prostymi cięciami. Jakiś czas temu modne były też bardzo mocno cieniowane grzywki – jednak nie wyglądały one specjalnie korzystnie. Trochę jak piórka wystające spod fryzury, zwłaszcza przy ciemnych włosach. Można jednak wykonać cieniowanie grzywki z sensem, co najlepiej obrazuje zdjęcie fryzury dołączonej do tego wpisu. Wygląda ona bardzo delikatnie, ale jednocześnie spełnia swoją funkcję – skraca optycznie czoło.

 

 

 

Długa grzywka – czy zawsze prezentuje się dobrze?

 

 

Długą grzywkę najczęściej wybierają kobiety, które mają stosunkowo wysokie czoło. Długa grzywka pozwala to zamaskować. Pamiętajmy jednak, że przy dość szerokiej twarzy, pulchnej i okrągłej, prosta grzywka co prawda skróci czoło – ale optycznie może dodać nam kilogramów. Wówczas dobrze jest wybrać grzywkę w cieniowanej wersji – taką, która będzie zarzucona, zaczesana na bok twarzy. Całość będzie prezentowała się lepiej.

 

 

 

Delikatna grzywka – dla każdej z nas?

Jeżeli zastanawiasz się nad grzywką, ale masz wątpliwości, czy będziesz w niej dobrze wyglądać – podpowiadamy, komu grzywka, fryzura z grzywką, będzie pasować. Fryzury z grzywką, zwłaszcza dość gęstą, pasują najbardziej kobietom o pociągłej twarzy. Buzi okrągłej, grzywka może dodać co nieco kilogramów, oczywiście optycznie. Delikatna grzywka natomiast, będzie wyglądała dobrze w przypadku każdej twarzy.

 

Pomysł na niebanalną grzywkę przy fryzurze wieczorowej

 

 

Tego typu loczek, podpięty delikatnie wsuwką jak na zdjęciu, to jedna z najbardziej znanych fryzur z jednej z ubiegłych dekad. Włosy nie muszą być mocno upięte, zaczesane, nie muszą być także potraktowane kosmetykami do stylizacji. Jeśli włosy pozostaną upięte delikatnie, a fryzura nie zostanie spryskana na przykład lakierem do włosów, całość będzie wyglądała zdecydowanie bardziej naturalnie.