Średniej długości włosy – z grzywką czy bez?

Jeśli zastanawiasz się, czy na Twoich włosach powinna się pojawić grzywka, spróbuj przeanalizować kilka rzeczy. Czy uważasz, że Twoje ciało jest wysokie. Jeśli tak, grzywka jest dobrym rozwiązaniem. Wybierając kształt grzywki zwróć uwagę na kształt Twojej twarzy. Dla twarzy owalnej pasuje w zasadzie każdy rodzaj grzywki, także prosta. W przypadku buzi okrągłej, lepiej jest wybrać grzywkę cieniowaną, jak ta ze zdjęcia.

Długie włosy + delikatna cieniowana grzywka

 

 

Grzywki kojarzą nam się głównie z prostymi cięciami. Jakiś czas temu modne były też bardzo mocno cieniowane grzywki – jednak nie wyglądały one specjalnie korzystnie. Trochę jak piórka wystające spod fryzury, zwłaszcza przy ciemnych włosach. Można jednak wykonać cieniowanie grzywki z sensem, co najlepiej obrazuje zdjęcie fryzury dołączonej do tego wpisu. Wygląda ona bardzo delikatnie, ale jednocześnie spełnia swoją funkcję – skraca optycznie czoło.

 

 

 

Dziewczęca fryzura na co dzień – długie włosy z grzywką

 

 

Jeśli zależy Ci na fryzurze, w której będziesz dobrze wyglądać na co dzień, przede wszystkim wybierz odpowiednie cięcie – takie, które nada Twojej buzi wyrazu. Pamiętaj, że przy cienkich i delikatnych włosach, grzywka będzie wymagała codziennej stylizacji, bo w przeciwnym razie włosy nie będą układały się równo. Grzywkę powinny wybierać kobiety, które mają stosunkowo wysokie czoło – to je optycznie skróci.

 

 

 

Fryzura z gęstą grzywką – ciemne włosy

 

 

Grzywka w przypadku włosów ciemnych, może odjąć naszej buzi co nieco „wagi”. Jeśli dobrze dobierzemy swoją grzywkę, a więc zostanie ona odpowiednio wycieniowana i ułożona, fryzura może sprawić, że będziemy wyglądać szczuplej. Nie licz jednak na cuda, nie schudniesz optycznie 20 kilogramów za pomocą samej grzywki. Fryzura to jedno – a modowa stylizacja to drugie. Zadbaj tak samo o obie rzeczy!

 

 

 

Średniej długości włosy z grzywką

 

 

Średniej długości włosy, zaopatrzone w prostą grzywkę, raczej nie będą pasowały do okrągłej twarzy – jeśli jednak koniecznie chcesz mieć taką fryzurę, wybierz ciemny kolor. Jasny blond dodaje nam kilogramów, natomiast kolor czarny, czy ciemny brąz – tych kilogramów nam odejmuje. Pamiętaj, że jeśli dobrze dopasujesz fryzurę do kształtu Twojej twarzy – zarówno cięciem jak i kolorem, będziesz wyglądać po prostu lepiej!

 

 

 

Proste długie włosy i cieniowana co nieco grzywka

 

 

Kobiety o okrągłej nieco, lub szerokiej po prostu twarzy, często obawiają się grzywki – ponieważ wydaje im się, że ta zawsze doda im odrobinę optycznych kilogramów. Natomiast są takie rodzaje grzywki, które działają wręcz odwrotnie: odejmują nam kilogramów! To grzywki cieniowane, które powinny być przez fryzjera dostosowane do kształtu naszej twarzy. Pamiętaj też o tym, że nawet najbardziej, najlepiej dobrana fryzura, nie będzie wyglądać w 100% dobrze, jeśli kolor naszych włosów nie będzie współgrał z naszą urodą, naszą cerą, naszymi oczami.

 

 

 

Długie włosy + grzywka -> nadal w modzie?

 

 

Jakiś czas temu, długie włosy których zwieńczeniem była opadająca na czoło, równo przycięta grzywka, to była fryzura o której marzyło wiele kobiet. Następnie prosta grzywka coraz częściej zaczęła zmieniać się w grzywkę mocno cieniowaną, a na końcu – w tak zwane pazurki, które niesfornie opadały nam na oczy. Grzywki wciąż są w modzie, jednak nie ma już dziś konkretnych „wytycznych” jeśli chodzi o trendy. Część z nas nosi grzywki proste, część mocno wycieniowane – a jeszcze inne z nas decydują się na grzywki ścięte pod skosem. To dobra opcja dla kobiet, które mają dość wysokie czoło.

 

 

 

Średniej długości włosy, długa grzywka, bardzo jasny blond

 

 

U niektórych kobiet blond to jedyny kolor, który będzie wyglądał na włosach świetnie – mimo że z natury nie są jasnowłose. U niektórych z nas natomiast blond to najgorszy wybór, na jaki możemy postawić. Zawsze lepiej sprawdzić, czy dany kolor, który chcemy sobie zafundować na włosach, faktycznie jest dobry dla nas i współgra z naszą urodą. To samo dotyczy cięć – jednym z nas pasują średniej długości włosy, innym nie. Jednym z nas pasują grzywki sięgające po same oczy – innym niekoniecznie.

 

 

 

Prosta mocna grzywka – dla kogo?

Podobają Ci się grzywki takie jak na zdjęciu – gęste, mocne, wyraźne, które zakrywają całe czoło i sięgają po brwi? Jednak nie jesteś pewna, czy to pomysł na fryzurę dla Ciebie? Podpowiadamy, że tego typu grzywka sprawdzi się przede wszystkim u kobiety, która albo nigdy nie nosiła grzywki, albo zawsze nosiła ją zaczesaną do przodu. Jeśli zawsze miałaś przedziałek – z boku głowy, albo na środku – grzywka może nie układać się w przód, a ciągle rozchodzić się na boki. Do tego – taka grzywa, mocna grzywa, sprawdzi się szczególnie w przypadku włosów mocnych, ciężkich i z natury prostych.

Prosta fryzura: długa grzywka i mocny kolor!

Chciałabyś wprowadzić w swoją fryzurę jakieś zmiany – jednak nie chcesz tracić na długości swoich włosów? Możesz dodać do nich na przykład grzywkę. Wbrew pozorom, nawet jeśli grzywka nie będzie Ci się podobała, szybko możesz z niej zrezygnować zaczesując ją na boki. Dodatkowym akcentem – dodatkową zmianą – może być inny kolor, intensywny kolor.