Elegancka fryzura na studniówkę – prosty kok

 

 

Nie wszystkie eleganckie fryzury na eleganckie okazje muszą być skomplikowane, aby prezentowały się wyśmienicie. Czasami wręcz niepotrzebnie sięgamy po pomoc fryzjerek, które układają nam zawiłe koki, upięcia – które później albo trudno jest rozpleść, bo tak mocno są scalone wsuwkami i lakierem do włosów, albo fryzura rozpada nam się w czasie uroczystości, na jaką ją sobie zafundowałyśmy. Spójrz na fotkę dołączoną do wpisu – prosty kok i elegancka spinka w formie kryształowej ozdoby, prezentują się cudownie!

 

Eleganckie dodatki do włosów – kokarda przy wysokim koku

 

 

Prostą fryzurę, a więc taką którą szybko wykonamy i która będzie wyglądać na prostą, nieskomplikowaną, możemy ozdobić wyszukanymi dodatkami, by uatrakcyjnić nasz look. Przykładem takiego dodatku jest duża kokarda, którą można wpiąć we włosy. Mamy do dyspozycji całą gamę przeróżnych spinek, które ozdobione są koralikami, cekinami czy materiałowymi naszywkami w przeróżnych kolorach. Wystarczy się rozejrzeć.

 

 

 

Krótkie albo średniej długości włosy – fryzura wieczorowa

 

 

Kobiety, które mają krótkie włosy – albo włosy średniej długości, często mają problem z doborem fryzury na wieczorowe wyjścia, takie jak na przykład elegancka impreza sylwestrowa. Rozwiązanie, które podrzucamy na zdjęciu, sprawdzi się w przypadku włosów średniej długości – oraz w przypadku włosów krótkich z długą grzywką. Możemy wykonać tę fryzurę samodzielnie w domu i jedyne czego potrzebujemy, to lokówka i dobrej jakości lakier do włosów.

 

 

 

Fryzura wieczorowa nie musi być idealna, by wyglądać dobrze

 

 

Jeszcze jakiś czas temu byłyśmy przyzwyczajone do tego, że fryzura wieczorowa musiała być nieco ulizana, nieco nudna, bardzo zwarta – i żaden kosmyk włosów nie miał prawa odstawać. Dzisiaj fryzury wieczorowe mogą mieć w sobie zdecydowanie więcej luzu. Jeśli coś wygląda nieco chaotycznie – to uważamy, że to dobrze. Nie chcemy wyglądać jak ulizane panie z poprzedniej epoki – chcemy wyglądać ciekawie.

 

 

 

Elegancki kok na wieczorowe wyjście – krok po kroku

 

 

Zdarza nam się czasami, że eleganckie wieczorowe wyjście, którego wcale nie planowałyśmy, przychodzi niespodziewanie. Nie mamy wtedy czasu na szukanie fryzjera, który wykona dla nas fryzurę – i to za większą stawkę w dodatku, ze względu na nagłe zażyczenie sobie wizyty, która nie była wcześniej umówiona. Podsuwamy Ci pomysł na samodzielną do wykonania fryzurę, która będzie wyglądać świetnie do każdej stylizacji. Zobacz, jak krok po kroku wyczarować elegancki i szykowny kok!

 

 

 

Warkocz w stylu Julii Tymoszenko: czarne włosy

 

 

Warkocz w stylu, jaki widzicie na zdjęciu, najczęściej kojarzy nam się z blondynkami – ponieważ to fryzura, która wywodzi się z naszych wschodnioeuropejskich klimatów. Włosy czarne w takiej stylizacji mogą wyglądać równie ładnie, a nawet lepiej. Fryzura świetna na każdą okazję: do szkoły, do pracy, na imprezę, na ważne wieczorowe wyjście – a nawet na ślub i wesele, nasze własne, albo kogoś znajomego.

 

 

 

Pomysł na niebanalną grzywkę przy fryzurze wieczorowej

 

 

Tego typu loczek, podpięty delikatnie wsuwką jak na zdjęciu, to jedna z najbardziej znanych fryzur z jednej z ubiegłych dekad. Włosy nie muszą być mocno upięte, zaczesane, nie muszą być także potraktowane kosmetykami do stylizacji. Jeśli włosy pozostaną upięte delikatnie, a fryzura nie zostanie spryskana na przykład lakierem do włosów, całość będzie wyglądała zdecydowanie bardziej naturalnie.

 

 

 

Oryginalne upięcie na ważną imprezę

 

 

Kiedy wybieramy się na ważną imprezę i chcemy swoim look’iem, swoim wyglądem zaskoczyć wszystkich, możemy zrobić to nie tylko za pomocą wyzywającego stroju czy ekstremalnego makijażu. Możemy zrobić to także za pomocą fryzury. Dobierając fryzurę inną niż te, które zazwyczaj możemy znaleźć w miejscach poświęconych fryzurom na wieczór, możemy uzyskać ciekawy look bardzo szybko i łatwo.

 

 

 

Elegancki kok – tylko do wykonania przez wprawnego fryzjera

 

 

Niezależnie od tego gdzie mieszkasz – czy w dużym mieście takim jak Warszawa czy Aglomeracja Śląska, czy w małej miejscowości o której mało kto w Polsce słyszał – masz wokół siebie fryzjerów mniej i bardziej wprawionych. U niektórych można tylko skrócić włosy, z usług których korzystają tylko panowie 50+, u niektórych możesz wyczarować prawdziwe cuda. Kiedy chcesz z jakiejś ważnej okazji wyczarować sobie na głowie coś, jak fryzura ze zdjęcia – poszukaj dobrego, wprawionego, doświadczonego fryzjera. Inaczej – zamiast cudeńka, możesz mieć na głowie chaotyczne gniazdko… :- )

 

 

 

Kok + dopleciony warkoczyk

 

 

Fryzury wieczorowe, na przykład na studniówkę czy sylwestra, nie zawsze muszą wyglądać tak samo. Nawet jeżeli mamy jakąś swoją ulubioną fryzurę którą lubimy sobie fundować kiedy jest przed nami ważne wyjście, warto pomyśleć o jakichś modyfikacjach – na przykład do koka dodać doplecione warkoczyki, czy ozdoby do włosów, których nie nosimy na co dzień, na przykład z kwiatami, czy lśniącymi kryształkami i dżetami.