Fryzura średniej długości + bardzo długa grzywka

 

 

Jeszcze jakiś czas temu, kiedy chciałyśmy ukryć nasze dość wysokie czoło – fundowałyśmy sobie koniecznie grzywkę, taką klasycznej długości, cieniowaną albo prostą. Dziś częściej stawiamy na inne rozwiązanie: grzywka pozostaje bardzo długa, ale czeszemy włosy w charakterystyczny sposób. Przedziałek nie znajduje się na środku głowy – a mocno z boku, jak na zdjęciu. Wówczas długa grzywka przykrywa czoło, ale nie jest to fryzura która kojarzy nam się bardziej z małymi dziewczynkami.

 

 

 

Eleganckie upięcie ślubne dla włosów średniej długości

 

 

Jeżeli wydaje Ci się, że zaawansowane i oryginalne upięcia ślubne zarezerwowane są tylko i wyłącznie dla długich włosów, to tym postem, oraz dołączonym do niego zdjęciem, chcemy wyprowadzić Cię z błędu. Również średniej długości włosów da się atrakcyjnie upiąć i nadać fryzurze ciekawego wyglądu, ciekawej formy. Upięcia ślubne to nie tylko koki i skomplikowane wysokie upięcia – to także delikatne sploty, na przykład w formie warkoczyka jak na zdjęciu.

 

Asymetryczna fryzura z długą grzywką

 

 

Fryzury z długimi grzywkami, które z tyłu są znacznie krótsze, nadają się w zasadzie dla każdej z nas – do każdego typu urody i dla kobiety w każdym wieku. Asymetryczna grzywka, która jest długa, pozwala nam na stylizowanie fryzury na wiele sposobów. Nie musimy nosić włosów zawsze prostych, albo zawsze zaczesanych na jedną stronę – możemy postawić na długiej grzywie na loki, a fryzurę ułożyć jak nam się tylko podoba.

 

Średniej długości asymetryczna kobieca fryzura

 

 

Na asymetrię we włosach, we fryzurze, możemy pozwolić sobie, kiedy rysy naszej twarzy są symetryczne. Jeśli jest inaczej, fryzura dodatkowo będzie asymetrię naszej buzi wzmacniała, a przecież nie o to nam chodzi. Przykładowa fryzura ze zdjęcia, to idealne rozwiązanie dla kobiet o mocnym kolorze włosów. Asymetria co prawda gra tu nadal pierwsze skrzypce, jednak kolor w pewien sposób odciąga wzrok od samej asymetrii tylko.

 

Średniej długości włosy dla kobiety – dla jakiej?

 

 

Średniej długości włosy (choć część z Was fryzurę ze zdjęcia określiłaby raczej jako włosy krótkie) pasują każdej z nas, pod warunkiem że fryzura zostanie odpowiednio dobrana do naszej twarzy. Włosy średniej długości równo przycięte (razem z grzywką) będą pasowały tylko kobiecie o delikatnych i drobnych rysach twarzy. Dla pani o okrągłej buzi, sprawdzi się fryzura cieniowana, z drobnymi „ząbkami”.

 

 

 

Średniej długości włosy: loki + prosta grzywka

 

 

Jakiś czas temu, tego typu fryzjerskie stylizacje, jak ta ze zdjęcia, były całkiem modne. Dziewczyny chętnie sięgały po połączenie prostej grzywki i loków na pozostałej części włosów… jednak my, przyglądając się temu zdjęciu stwierdzamy, że nie jest to najbardziej trafiony pomysł. To fryzura, która zwraca na siebie uwagę tym, że wygląda niedobrze – a nie, że w udany sposób podkreśla urodę jej posiadaczki.

 

 

 

Wygodna fryzura na letnie upały – kok!

 

 

Kiedy spoglądasz na to zdjęcie, na pierwszy rzut oka możesz stwierdzić, że to fryzura typowo przeznaczona dla kobiet o długich włosach. Tymczasem – kok specjalnie podzielony jest na trzy mniejsze, aby można było fryzurę wykonać nawet na średniej długości włosach. Wystarczy, że podzielisz włosy „warstwami” od góry do dołu na trzy części. Każdą część na początek zwiąż gumką, a potem zaczynając od góry – splataj w niewielkie „ślimaczki”. Możesz spiąć je na wiele sposobów – spinkami, wsuwkami czy żabkami.

 

 

 

Proste włosy średniej długości

 

 

Ostatnio panuje przekonanie, że dobrze obcięte włosy, to włosy przede wszystkim dobrze wycieniowane na końcach. Unikamy fryzur z prostymi cięciami bez cieniowania – nie wiedzieć czemu. Czasami korzystniej wyglądamy, kiedy nasze włosy są równo przycięte – wygląda to wówczas estetycznie. Taka fryzura sprawdzi się szczególnie dobrze u pań, które mają naturalnie proste włosy – bo wówczas fryzura sama będzie się idealnie układać.

 

 

 

Fryzury gwiazd: Jennifer Aniston i średniej długości włosy

 

 

Jennifer Aniston jest jedną z tych gwiazd, która w zasadzie nigdy nie zmienia swojej fryzury – skraca włosy, albo je zapuszcza, ale ciągle ma na nich takie same farby, wygląda ciągle podobnie. Mimo to – a może właśnie dlatego – zawsze wygląda korzystnie. Jeśli uda nam się trafić w swoją idealną fryzurę, trzymajmy się jej, bo zazwyczaj to wychodzi nam na dobre w porównaniu do ciągłych zmian, które niepotrzebnie sobie fundujemy.

 

 

 

Średniej długości włosy – fryzura na co dzień

 

 

Jeśli masz średniej długości włosy i nudzi Cię co nieco jednolita fryzura każdego dnia, każdego dnia taka sama – postaw od czasu do czasu na fale albo loki. To sprawi, że Twoje włosy nabiorą dodatkowej objętości. Mamy dziś tak dużą gamę przeróżnych środków, kosmetyków do stylizacji włosów, że każda z nas na pewno znajdzie wśród nich coś dla siebie, by wygodnie, szybko i trwale ułożyć ciekawie włosy.