Warkocz czy kucyk? – Pomysł na fryzurę dla długich włosów

Czasem mamy już dość tego, że codziennie wychodzimy z domu z kucykiem, albo prostym kokiem na głowie. Latem niekoniecznie mamy ochotę grzać się pod rozpuszczonymi, długimi włosami. Na zdjęciu pomysł na fryzurę, która jest czymś pomiędzy warkoczem a kucykiem. Fryzura jest nieco „messy”, jak określiłyby je brytyjskie – i nie tylko – bloggerki. Wygląda fajnie w zasadzie na każdą okazję. I jest łatwa do zrobienia.

Naturalny kok dla każdego koloru włosów

„Messy knot”, tak określiła swoje upięcie włosów autorka tutorialu ze zdjęć dołączonych do wpisu. Oznacza to, można powiedzieć, zabałaganiony kok. Bałagan w przypadku tej fryzury wcale nie stanowi wady czy ujmy, wręcz przeciwnie. Upięcie wygląda naturalnie i nie trzeba go poprawiać, kiedy jakieś pasmo włosów wyplącze się z upięcia, albo coś się nieco przesunie. Fryzura dla wygodnickich, w sam raz na przykład na urlop.

Elegancka fryzura na co dzień – upięcie z kokardą

 

 

Jakiś czas temu w modę wkroczyły przeróżne akcesoria i dodatki w formie kokardek. Gumki do włosów z kokardkami, spinki z kokardkami, bransoletki, wisiorki, kolczyki, broszki – można wymieniać i wymieniać. Niedawno w modzie pojawiły się także fryzury, które same w sobie wyglądają jak kokardy. Jak wykonać taką fryzurę, każda z Was może się szybko domyślić, więc nie będziemy tego tu opisywać. Podsuwamy jedynie naprawdę udane zdjęcie naprawdę udanej i eleganckiej fryzury!

 

Prosta i oryginalna fryzura na co dzień – włosy długie & średniej długości

 

 

Nie zawsze mamy czas na układanie skomplikowanej fryzury, skomplikowanego upięcia – a chcemy wyglądać oryginalnie, inaczej niż zwykle. Wówczas fajnym i szybkim pomysłem na urozmaicenie fryzury, koka albo zwykłego kucyka, czy chaotycznego nieco upięcia, jest dodanie po bokach warkoczyków jak na zdjęciu. Nie muszą to być warkoczyki dobierane – możemy po prostu wydzielić pasmo włosów, spleść w warkoczyk – a potem całość związać czy spiąć z tyłu, wraz z rozpuszczonymi włosami.

 

Fryzura nie tylko na lato – szeroka opaska

 

 

Kiedyś bardzo popularne były szerokie materiałowe opaski, które dość mocno opinały nasze włosy. Niekoniecznie dobrze – a mówiąc szczerze to źle – prezentowały się one na włosach dziewczyn o wysokim czole, jeśli grzywka nie została wypuszczona dołem… w przypadku takiej materiałowej opaski ze zdjęcia, która przypomina nieco zawiązaną na włosach chustkę bandamkę, fryzura prezentuje się znacznie lepiej – i kiedy włosy są rozpuszczone, i kiedy mamy wykonane wysokie upięcie jak na zdjęciu. Pomysł dla włosów średniej długości i długich.

 

Długie estetyczne loki – stylizacja na co dzień?

 

 

Długie loki, które wykonane są za pomocą prawdziwej lokówki, a więc takiej wykonanej z metalu albo ceramiki (nie plastiku!), prezentują się świetnie zawsze. Niezależnie od tego, czy loki zostały wykonane na całej długości włosów, czy tylko na końcówkach – prezentują się fantastycznie. Na zdjęciu widzimy tę drugą opcję – loki zostały wykonane na końcach włosów. To fajny sposób na fryzurę dla długich włosów na co dzień, jednak tylko dla kobiety mającej wystarczająco dużo cierpliwości do lokówki.

 

Elegancka i prosta fryzura na imprezę – wysoki kucyk

 

 

Kucyk, kuc, koński ogon, ogonek – tak mówi się o fryzurach tego typu. Przeważnie związujemy włosy wysoko, kiedy w czymś miałyby nam przeszkadzać, raczej nie nosimy takiej fryzury na co dzień przy bardzo długich włosach – ponieważ mamy wówczas wrażenie, że kucyk jest ciężki. Tymczasem wystarczy zastosować prosty trick, aby we fryzurze tego typu było nam wygodnie. Im szersza gumka, tym mniej włosy nas obciążają. Kucyk można także ozdobić elegancką gumką w postaci klamry, podobnej do szerokiej bransoletki, tulejki.

 

Średniej długości włosy – mocne cieniowanie

 

 

Za pomocą cieniowania włosów, możemy podkreślić bardziej naszą urodę (na przykład zakryć wystające kości policzkowe albo je uwydatnić, jeśli nam się podobają, optycznie odjąć buzi kilogramów i ją wyszczuplić). Dodatkowo, możemy zrobić to za pomocą doboru odcieni farby. Farbowanie włosów w bardzo delikatne pasemka, a więc balejaż, sprawia że cięcie – także mniej ostre niż na zdjęciu – jest lepiej wyeksponowane.

 

Średniej długości fryzura dla blondynki

 

 

Niektórzy fryzjerzy uważają, że kolor włosów i ich cięcie, a więc fryzura, to dwie różne sprawy, których nie należy ze sobą łączyć. Naszym zdaniem, wybór fryzury na co dzień – wybór odpowiedniego cięcia – powinien iść w parze z kolorem. Na przykład – fryzura ze zdjęcia, średniej długości włosy, wyglądają atrakcyjnie przy blondzie, ponieważ widoczne jest mocne cięcie ze względu na kolor włosów. Przy włosach ciemnych – ciemnobrązowych, czarnych, charakterystyczna szczotka zdradzająca objętość włosów nie byłaby już tak dobrze widoczna.

 

Klucz do sukcesu przy włosach średniej długości

 

 

Możesz mówić, że średniej długości, równo przycięte włosy, to nic specjalnego. Nie wyglądają ani atrakcyjnie, ani oryginalnie. Jednak kiedy spoglądasz na to zdjęcie dołączone do naszego posta, na pewno myślisz sobie: ale bajkowe włosy! Kluczem do sukcesu przy prostych fryzurach, w których pozornie „nie ma nic specjalnego”, to włosy wypielęgnowane. Dbaj o swoje włosy, używaj dobrych kosmetyków do mycia i pielęgnacji, unikaj niepotrzebnego stosowania lokówki czy prostownicy. Prostownicę możesz śmiało zastąpić pielęgnacyjnym olejkiem do włosów, który sprawi, że będą one proste. A lokówki używaj „od święta”.