Pomysły na fryzury dla długich włosów – na co dzień i na ważne okazje

 

 

Na zdjęciach dołączonych do wpisu, podrzucamy eleganckie pomysły na fryzury dla długich włosów. Tego typu upięcia – a w zasadzie „ozdoby” zaplecione z włosów – pasują dosłownie na każdą okazję. Takie włosy będą wyglądały dobrze na co dzień, kiedy chcemy elegancko wyglądać w szkole, na uczelni czy w pracy – ale i sprawdzą się podczas ważnej okazji, jak ślub przyjaciółki czy rodzinna impreza z okazji czyjejś rocznicy, czy okrągłych urodzin.

 

Dziewczęce fryzury dla dorosłych pań

 

 

Czasami mamy ochotę wyglądać jak eleganckie i wykwintne damy, a czasami chciałybyśmy znowu wyglądać jak dziewczynki. Delikatnie, bez przesady, nie infantylnie – ale dziewczęco. Podsuwamy Ci mega prosty pomysł na taką właśnie dziewczęcą fryzurę, w której możesz iść nawet do pracy. To… zwykły warkocz, ozdobiony jednak dość szeroką, materiałową opaską. Fryzura trwała, prosta do wykonania – i fajnie prezentująca się przy każdej okazji. W zależności od dodatków (stroju, makijażu) wygląda bardziej lub mniej dziewczęco.

 

 

 

Prosty kok na każdą okazję – do zrobienia samodzielnie

 

 

Dzisiaj w sieci możesz znaleźć na prawdę dużą ilość przeróżnych miejsc, w których krok po kroku nauczysz się jak wykonać daną fryzurę, jak pomalować paznokcie, jak dobrać odpowiednią modową stylizację. Dzięki temu możesz zaoszczędzić sporo czasu – a jednocześnie sprawić, aby Twój codzienny look stał się bardziej oryginalny. Podrzucamy Ci pomysł na fryzurę, którą możesz wykorzystać na co dzień, albo na ważne wyjście. Na zdjęciach pokazane jest, jak wykonać fryzurę krok po kroku.

 

 

 

Eleganckie dodatki do włosów – kokarda przy wysokim koku

 

 

Prostą fryzurę, a więc taką którą szybko wykonamy i która będzie wyglądać na prostą, nieskomplikowaną, możemy ozdobić wyszukanymi dodatkami, by uatrakcyjnić nasz look. Przykładem takiego dodatku jest duża kokarda, którą można wpiąć we włosy. Mamy do dyspozycji całą gamę przeróżnych spinek, które ozdobione są koralikami, cekinami czy materiałowymi naszywkami w przeróżnych kolorach. Wystarczy się rozejrzeć.

 

 

 

Fryzura na co dzień – dla długich włosów i włosów średniej długości

 

 

Czasami przez długi czas zastanawiamy się nad wyborem fryzury na jakieś wyjście – i nie zawsze chodzi tu o ważną imprezę (typu impreza sylwestrowa, która zdarza się raz do roku) czy ważną uroczystość. Czasem chodzi o zwykłe spotkanie z przyjaciółmi na mieście. Wówczas nie ma co tracić czasu na zbędne zastanawianie się nad fryzurą – lepiej sięgnąć po gotowe inspiracje, które dodatkowo krok po kroku pokażą nam, jak wykonać daną fryzurę.

 

 

 

Fryzura na co dzień: do szkoły i do pracy

 

 

Jeśli masz długie włosy, spróbuj podpatrzeć kilka pomysłów, jak używając tylko i wyłącznie szczotki, grzebienia i wsuwek do włosów, wyczarować na nich jakąś ciekawą ozdobę. Sploty jak na zdjęciu, to fajny pomysł na szybką fryzurę do szkoły czy do pracy, na uczelnię czy na wyjście ze znajomymi do klubu, na kawę, na imprezę. Fryzura uniwersalna, szybka i prosta.

 

 

 

Warkocz w romantycznym stylu – fryzura na co dzień

 

 

Podrzucamy Ci ciekawy pomysł na fryzurę na co dzień, która jest prosta do wykonania i bardzo trwała. Trwała nie ze względu na to, że jest ściśle związana, ale trwała, bo nic nie zaszkodzi, jeśli coś odrobinę się obsunie. Fryzura na każdą okazję, dla każdej kobiety, która nie boi się pokazać swojego romantycznego, kobiecego „ja”.

 

 

 

Koński ogon – najwygodniejsza fryzura świata?

 

Posiadaczki długich włosów doskonale wiedzą, że czasami… mamy ochotę je obciąć! Denerwują nas, bo w lato za bardzo nas grzeją, zimą ciągle się elektryzują, a my mamy ich dosyć. Większość posiadaczek długich włosów stara się każdego dnia w jakiś sposób je związywać czy spinać, zwłaszcza latem, kiedy trudno się z nimi obejść. Najprostsza fryzura to kucyk. Zawsze staraj się robić go tak, by włosy nie uciskały pod swoim ciężarem. Wbrew pozorom, za mocno ściśnięty kucyk ani nie wygląda fajnie, ani nie jest wygodny. Co więcej, może nawet powodować… ból głowy!

 

Doskonały pomysł na fryzurę do szkoły, do pracy

 

 

Pamiętacie takie opaski, które kiedyś można było kupić w każdym sklepie z gadżetami do włosów i na każdym straganie z babskimi gadżetami na jarmarkach, odpustach, czy wakacyjnych kiermaszach? Opaski, które wyglądały jak splecione w warkocz włosy? Jeśli pamiętacie, to znaczy że prawdopodobnie macie około 25 lat minimum:- ) Podsuwamy pomysł, jak taką opaskę wykonać z naszych własnych włosów, nie musząc się martwić czy kolor opaski, opaski-warkoczyka będzie pasował kolorem do odcienia naszych włosów!

 

 

 

Fryzura na każdą okazję – długie włosy

 

 

Posiadaczki pięknych, nie zniszczonych, długich włosów, mają ten komfort, że cokolwiek przyjdzie im do głowy – jeśli chodzi o fryzurę – mogą to zrealizować. Co więcej – kiedy nic nie przychodzi im do głowy, mogą wyglądać równie zjawiskowo. Czasami wystarczy tylko uruchomienie na kilka minut dobrej jakościowo lokówki (albo na kilkanaście minut nieco gorszego sprzętu) aby wyczarować fantastyczną fryzurę. Rozpuszczone włosy wygładź, a następnie tylko na końcówkach, mniej więcej do jednej trzeciej długości włosów – wykonaj delikatne loki. Prosta fryzura na każdą okazję!