Średniej długości włosy – albo długie włosy – plus prosta grzywka

 

 

Prosta grzywka z jednej strony kojarzy nam się z dziewczęcą fryzurą, z drugiej – to często fryzura ciężka, która zamiast odejmować nam lat i dodawać świeżości – w jakiś sposób nas przytłacza. Na zdjęciu przykład fryzury która u tej kobiety akurat prezentuje się bardzo dobrze, jednak niekoniecznie świetnie wyglądałaby w przypadku pani 50+ czy więcej. Fryzury zawsze dobierajmy rozsądnie, aby ich potem nie żałować. Grzywkę także należy zawsze przemyśleć, zanim ją skrócimy!

 

Elegancka fryzura na co dzień – jak ją ozdobić?

 

 

Część z nas woli nosić swoje długie włosy rozpuszczone – część z nas woli upinać je w kucyk, warkocz czy kok. Niezależnie od tego, jakie fryzury lubisz nosić, na pewno chciałabyś mieć w swoim asortymencie ozdoby, które nadadzą Twojej fryzurze ciekawego wyglądu, niezależnie od stylizacji. Na zdjęciu podsuwamy najbardziej klasyczny pomysł na ozdobę do włosów – to zwykła kokardka, która sprawia, że włosy wyglądają ciekawiej. Równie klasyczne są ozdoby w formie kwiatów, które pasują na co dzień i na specjalne wyjścia.

 

 

 

Fryzury na wietrzną jesień – koki!

 

 

Posiadaczki długich włosów doskonale wiedzą, że to nie tylko atut, kobiecy atut, ale też sporo pracy każdego dnia… i czasami momenty frustracji. Bo jak się nie denerwować, kiedy na przykład układamy włosy (lokówką, prostownicą, szczotką) rano, a potem wychodzimy z domu, wieje jesienny wiatr… i cała fryzura rozprasza się w jedną wielką niezgraną masę? Nie zawsze musisz nosić rozpuszczone włosy, żeby wyglądać elegancko, ładnie i kobieco. Spleć je w wymyślny albo prosty kok – i nie bój się jesiennego wiatru ani deszczu.

 

 

 

Rozpuszczone długie włosy – jak je ozdobić?

 

 

Część z nas uwielbia nosić rozpuszczone włosy. W takich czujemy się – bo wyglądamy – najlepiej… Jednak czasem mamy ochotę na jakieś zmiany. Bo każda z nas od czasu do czasu lubi zmieniać swój look, wizerunek, pokazać się z innej strony. Wystarczy, że zaopatrzysz się w drobne dodatki do włosów i pomyślisz nad drobną zmianą fryzury – ze zwykłych rozpuszczonych włosów w takie, które będą wyglądać ciekawie. Na przykład wykonując fryzurę jak ta ze zdjęcia – mały warkoczyk, a efekt wielki.

 

 

 

Prosta grzywka – fryzura długa, fryzura krótka, fryzura średnia

Prosta grzywka to doskonałe rozwiązanie zarówno do fryzury długiej, średniej i krótkiej, oczywiście pod warunkiem że została dobrze dopasowana do kształtu naszej twarzy. Grzywki sprawdzają się dobrze zwłaszcza, jeśli nasze czoło jest wysokie. Możemy wówczas optycznie, za pomocą dobrze „skrojonej” grzywki, sprawić by wyglądało ono na niższe. Prosta grzywka jest kobieca i delikatna, jednak jeśli takie cięcie nie pasuje do kształtu naszej twarzy, albo po prostu nam się nie podoba, możemy postawić na grzywkę cieniowaną.