Cieniowane długie włosy – koloryzacja ombre

Koloryzacja ombre pojawiła się we fryzjerskiej modzie kilka sezonów temu, jednak wcale nie przeminęła. Włosy farbowane od połowy długości, lub przy końcach, farbą w kolorze blondu, który miksuje się z naturalnym kolorem (bądź farbowanym) włosów powyżej, wciąż wygląda świetnie. Co więcej, prezentuje się dobrze zarówno w upięciach, kucykach, warkoczach jak i w przypadku włosów rozpuszczonych prostych i zwiniętych w loki.

Farbowanie w stylu ombre – jeden z najnowszych trendów

 

 

Można by się kłócić co do „nowości” tego trendu, jednak niewątpliwie nie ma co się sprzeczać na temat jego popularności. Wiele kobiet sięgnęło po farbowanie ombre, takie gdzie końcówki włosów traktowane są jasnym blondem na dość dużej wysokości. Kiedyś była moda „na skunksa”, gdzie dół blond włosów farbowało się na czarno – teraz moda na ombre. Pamiętaj, że przy ciemnych włosach ich rozjaśnienie do tlenionego blondu może być bardzo trudne.

 

 

 

Średniej długości włosy – i farbowanie typu ombre

Jeśli spodobało Ci się farbowanie włosów w stylu ombre, a masz średniej długości włosy, możesz także śmiało postawić na tego typu koloryzację. Będzie wyglądała dobrze na każdej długości włosach. Pamiętaj jednak, że jeśli Twoje włosy sięgają do ramion – tak jak te na zdjęciu, lepiej jest postawić na delikatniejsze rozjaśnianie, mniej kontrastujące z Twoim naturalnym kolorem włosów aby osiągnąć fajny efekt.

Farbowanie ombre – dla każdej z nas?

Na pewno większość z Was słyszała o farbowaniu włosów, które określa się jako „farbowanie ombre” – i na pewno większość z Was widziała nie raz efekty takiego farbowania. Włosy mają jaśniejsze końcówki – i wyglądają trochę tak, jakbyśmy pozwalały odrastać swobodnie zafarbowanym wcześniej na blond włosom. Jednak… nie zawsze takie farbowanie się sprawdza. Jeśli masz cienkie, rzadkie włosy – lepiej unikaj takiej koloryzacji. Spójrz na zdjęcie i odpowiedz sobie sama: czy chciałabyś tak wyglądać, tylko dlatego że ombre jest w modzie?

Ombre inaczej – farbowane włosy na kolorowo

Coraz częściej pojawia się we fryzjerskich czasopismach czy na stronach poświęconych koloryzacji włosów, trend który nazywa się jako farbowanie ombre. To farbowanie polega głównie na nałożeniu na włosy dwóch różnych kolorów, które w pewnym miejscu nieco się ze sobą scalają. Przeważnie ombre fundujemy sobie w standardowej wersji: ciemniejsze włosy, najczęściej brązy, plus blond końcówki. U modelki na zdjęciu widzimy wersję całkowicie inną: rude włosy z zielonymi końcówkami, które na pierwszy rzut oka wyglądają, jakby były doczepione. Bardzo oryginalna stylizacja włosów, ale tylko dla odważnych i pewnych siebie.

 

Długie włosy – ombre inaczej

Bardzo modna wśród ostatnich trendów w farbowaniu włosów stała się koloryzacja ombre. Nakładamy dużo jaśniejszą farbę od naszego naturalnego koloru włosów na końcówki, aby uzyskać efekt cieniowania. Możemy jasny blond zastąpić zupełnie innym kolorem – jak na zdjęciu różowym. Dzięki temu włosy wyglądają oryginalnie, a kiedy koloryzacja nam się znudzi i coś pójdzie nie tak – farby nie da się tak łatwo zmyć, zawsze możemy skrócić włosy i pozbyć się zakolorowanych końcówek.