Fryzura średniej długości + bardzo długa grzywka

 

 

Jeszcze jakiś czas temu, kiedy chciałyśmy ukryć nasze dość wysokie czoło – fundowałyśmy sobie koniecznie grzywkę, taką klasycznej długości, cieniowaną albo prostą. Dziś częściej stawiamy na inne rozwiązanie: grzywka pozostaje bardzo długa, ale czeszemy włosy w charakterystyczny sposób. Przedziałek nie znajduje się na środku głowy – a mocno z boku, jak na zdjęciu. Wówczas długa grzywka przykrywa czoło, ale nie jest to fryzura która kojarzy nam się bardziej z małymi dziewczynkami.

 

 

 

Asymetryczna fryzura z długą grzywką

 

 

Fryzury z długimi grzywkami, które z tyłu są znacznie krótsze, nadają się w zasadzie dla każdej z nas – do każdego typu urody i dla kobiety w każdym wieku. Asymetryczna grzywka, która jest długa, pozwala nam na stylizowanie fryzury na wiele sposobów. Nie musimy nosić włosów zawsze prostych, albo zawsze zaczesanych na jedną stronę – możemy postawić na długiej grzywie na loki, a fryzurę ułożyć jak nam się tylko podoba.

 

Krótka fryzura z długą grzywką

 

 

Jeśli masz średniej długości włosy, albo włosy długie – a chciałabyś zmienić fryzurę na krótką, pomyśl o pozostawieniu nieco dłuższej grzywki. Zawsze będzie można ją przecież dodatkowo skrócić – a pozostawienie grzywki może sprawić, że Twoja twarz nie zmieni się „drastycznie” przy mocnym skróceniu włosów. Dłuższa grzywka daje też więcej możliwości stylizacji fryzury.

 

 

 

Długa grzywka – czy zawsze prezentuje się dobrze?

 

 

Długą grzywkę najczęściej wybierają kobiety, które mają stosunkowo wysokie czoło. Długa grzywka pozwala to zamaskować. Pamiętajmy jednak, że przy dość szerokiej twarzy, pulchnej i okrągłej, prosta grzywka co prawda skróci czoło – ale optycznie może dodać nam kilogramów. Wówczas dobrze jest wybrać grzywkę w cieniowanej wersji – taką, która będzie zarzucona, zaczesana na bok twarzy. Całość będzie prezentowała się lepiej.

 

 

 

Długie włosy z długą prostą grzywką

 

 

Na prostą grzywkę, długą grzywkę, powinny decydować się kobiety o mocnych i wyraźnych rysach twarzy. Twarz do takiej fryzury powinna mieć wyrazisty kontur. Przy okrągłej buzi, grzywka może optycznie dodawać nam kilogramów – a tego większość z nas nie chce. Prosta grzywka, która dochodzi do linii naszych brwi, może być co nieco uciążliwa… ponieważ trudno ją okiełznać, kiedy chcemy ją ukryć, odgarnąć na bok.

 

 

 

Krótka fryzura z bardzo długą grzywką

 

 

Posiadaczki włosów długich albo włosów średniej długości, które decydują się na cięcie włosów na krótko, powinny dobrze swoją decyzję przemyśleć – aby później nie żałować. Jeżeli całe życie nosisz włosy dłuższe, krótka fryzura, nawet jeśli naprawdę będzie pasować do Twojej twarzy, może Cię co nieco przerazić. Polecamy na pierwsze cięcie pozostawić sobie długą, cieniowaną grzywkę jak na zdjęciu – która pozwoli nam się oswoić ze zmianą długości włosów.

 

 

 

Proste długie włosy + prosta grzywka

Jeśli na co dzień nosisz rozpuszczone włosy, które układają się „jak same chcą” – to na fryzurę wieczorową możesz wybrać… proste włosy, ale takie które ułożysz perfekcyjnie i idealnie. Na przykład grzywka – zupełnie inaczej wygląda kiedy jest całkowicie prosta, a inaczej kiedy pozwalamy jej układać się jak jej się podoba.

Fryzura z długą grzywką

Fryzury z długą grzywką są świetne nie tylko dla kobiet, które uważają, że ich czoło jest za wysokie i trzeba je nieco skrócić optycznie, aby cała twarz nabrała idealnego kształtu. Długą grzywkę można dopasować do każdej twarzy i dzięki niej nadać uroku i naszym włosom, i naszej buzi. Pamiętaj, aby decyzję o zrobieniu sobie grzywki zawsze dobrze przemyśleć – bo zanim później odrośnie, minie sporo czasu. Grzywka jest OK, jeśli nasze włosy w naturalny sposób dobrze się układają – bo jeśli nie, to będziemy musiały nastawić się na codzienne modelowanie grzywki i to nawet kilka razy.

 

Długa grzywka i ekstremalnie jasny blond

Ekstremalnie jasny blond na włosach pasuje nie tylko kobietom, które urodziły się naturalnymi blondynkami. Czasami natura płata nam figle i dobiera kolor włosów, który niekoniecznie najlepiej pasuje do naszej urody. Jeśli chcesz sprawdzić, jaki kolor włosów będzie najlepiej do Ciebie pasował, możesz sięgnąć po pomoc do wirtualnych stylistów… a w zasadzie sama sprawdzić, manipulując swoim zdjęciem, czy dany kolor będzie Ci pasował. To samo dotyczy cięć włosów – możesz spróbować przerobić swoje zdjęcie, na przykład za pomocą dostępnych na wielu stronach aplikacji, jak będziesz wyglądać powiedzmy w długiej grzywce jak na naszym przykładowym zdjęciu.

 

Średniej długości włosy i długa grzywka

Długie grzywki zawsze były i będą modne. To ciekawy pomysł na fryzurę, która sprawdza się w kliku różnych wersjach. Można nosić długą grzywkę w prostej wersji, rozpuszczoną. Możemy podkręcić jej końcówki do wewnątrz, albo do zewnątrz. Możemy zaczesać długą grzywkę w taki sposób, aby znajdowała się ona za uchem, nie opadała na naszą twarz. Średniej długości włosy możemy – podobnie jak długie włosy – nosić w wielu różnych wariantach, w wersji rozpuszczonej albo upiąć je w ciekawy, oryginalny sposób.