olej konopny

3 cudowne właściwości oleju konopnego do włosów

W tym artykule przedstawimy trzy najwspanialsze korzyści dla włosów, oferowane przez takie produkty jak konopny olej i konopny szampon. Może zacznijmy od tego, że olej konopny odznacza się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych, białek, witamin i innych składników odżywczych. Składniki te promują dobry stan zdrowia w wielu obszarach organizmu.
Olej konopny wydobywany jest głównie z nasion konopi przemysłowych. Większość osób bardzo często myli konopie przemysłowe z niesławną, powodującą odurzenie marihuaną. Dzieje się tak, ponieważ obydwie rośliny wyglądają bardzo podobnie. Różnica polega na tym, że marihuana klasyfikowana jest jako lek, którego powszechny użytek zakazany jest w wielu krajach.
Pod kątem klasyfikacji naukowej, zarówno marihuana, jak i konopie przemysłowe należą do rodziny konopi indyjskich. W przeciwieństwie do marihuany konopie przemysłowe zawierają jedynie śladowe ilości tetrahydrokanabinolu (THC), który odpowiedzialny jest za psychoaktywne właściwości marihuany. To właśnie THC powoduje uczucie odurzenia, jakiego doświadcza osoba zażywająca marihuanę.

Konopie przemysłowe z dnia na dzień zyskują na popularności, sprawiając, że coraz więcej osób zaczyna sięgać po produkty tego typu. Przeznaczone są nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt domowych. Świadczyć może o tym wiele ogromnych plantacji, które obecnie zajmują się komercyjną uprawą i przetwórstwem konopi.

Olej konopny zapewnia szereg wspaniałych zalet i często jest wykorzystywany jako składnik szamponów, odżywek i żeli olejowych.

Olej konopny nawilża włosy i skórę głowy

Wszystkie osoby dbające o zdrowie swoich włosów, wiedzą, że włosy wymagają odpowiedniego nawilżenia, które należy też regularnie utrzymywać. Zachowanie odpowiednio nawilżonych włosów i skóry głowy jest szczególnie istotne podczas upalnych dni oraz na terenach odznaczających się bardziej suchym klimatem. A to dlatego, że warunki tego typu wykazują tendencję do wysuszania skóry i włosów.

Jedną z korzyści, jaką olej konopny ofiarowuje naszym włosom, są jego właściwości nawilżające. Olej ten zatrzymuje utratę wody, wstrzykując wilgoć prosto do włosów i skóry głowy. Wchłanianie oleju jest bardzo łatwe, dzięki czemu nie pozostawia na naszej głowie bałaganu ani zlepionych włosów.

Olej konopny stymuluje wzrost włosów

Olej konopny wykorzystuje różne metody do wzmacniania wzrostu włosów na głowie. Zaliczamy do nich m.in. kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6 i omega-9. Są to substancje niezbędne w stymulowaniu wzrostu włosów. Więcej na temat korzystnego oddziaływania oleju konopnego na włosy można przeczytać pod tym adresem: https://olejki-cbd.pl/olej-konopny-dla-wlosow/.

Włosy stworzone są z keratyny, która składa się w 90% z białka. Korzystając z oleju konopnego, dostarczamy tego białka (podstawowy budulec włosa) naszym włosom, szczególnie wtedy, gdy traktujemy olej jako jeden z elementów naszej diety.
Olej konopny poprawia też krążenie krwi skóry głowy, dzięki czemu ​​mieszki włosowe są wystarczająco odżywione, aby mogły wspierać odpowiedni wzrost włosów.

Olej konopny wzmacnia włosy i zapobiega ich złamaniom

Wszyscy wiemy, że łamliwe włosy są dość kłopotliwą i frustrującą kwestią. Na szczęście istnieje jeszcze jedna zaleta oleju konopnego, która może pomóc nam w zażegnaniu tej nieprzyjemnej przypadłości. Mowa tutaj o właściwościach tego oleju do wzmacniania włosów.

W momencie, gdy włosy stają się nadmiernie wysuszone, stają się również słabe i podatne na złamania. Olej konopny pomaga w utrzymywaniu naturalnej struktury włosów. A przy okazji ożywia też skórę głowy, żeby zapewnić naszym włosom jeszcze lepsze wsparcie.

Korzyści oleju konopnego dla włosów pomagają w rozwiązywaniu problemów, których doświadcza wiele osób na całym świecie. Badania opublikowane w Journal of Agricultural and Food Chemistry potwierdzają stosowanie różnych produktów konopnych do pielęgnacji włosów dla lepszego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *